יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אשכול אאוטינג לחברי עצכח

עמוד 6 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

אשכול אאוטינג לחברי עצכח - Page 6 Empty Re: אשכול אאוטינג לחברי עצכח

הודעה על ידי אהרן רוז on Mon Mar 25, 2019 1:45 pm

כנראה שהמערכת לא כזו חכמה
צריכים להוסיף את הפתיח של בחדרי לפני הלינק דלעיל
(h-t-t-p://w-w-w.bhol.c-o.-i-l)
ובלי המקפים כמובן

אהרן רוז

מספר הודעות : 32

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 1:58 pm

[אחד שהיה רגיל לכתוב והפסיק, סביר להניח שגם פחות קורא. שאם היה מספיק מתעניין לקרוא היה גם כותב הנה והנה. וא''כ מה העניין שלו לשבת כמנהל ולמחוק פה ושם ושם? ממש לעבוד עבודת עָבֶד בלי שום הנאה חוץ מפירורי כבוד. או שהוא מוחק לשמה ומייחל ללווייתן וכו' (כפי שבא בספר משל''י שלגלג ר' אברהם בן הרמבם)]

מקצהרגליים

מספר הודעות : 335

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 25, 2019 2:02 pm

הוא עדיין כותב לפעמים. לא מזמן בא בקושיא של שטות בפילוסופיה על בריאת הזמן והוד כ"ק מרן שליט"א שם השיבו כהוגן רק הקדים "לא כמו שהבנת בסכלותך" וכו' ומייד נמלא הלה בחמת טירוף ועמד ומחק וכו'.

כאמור הוא יטופל בהמשך.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 436

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 2:11 pm

לא כתבתי לפני כן, אבל לדעתי להכתיר מישהו בתארים של שבח (ראיתי גם מילים כמו 'תלמיד חכם עצום') בגלל שבתוך כמה עשרות שנות חיים עלו בידו ביאורים לכמה מילים בעברית על פי הערבית, זה מצחיק. אם חיבר פירוש חדש (ולא רק ליקוט) לכמה ספרים נכבדים (ולא רק לחגי ומלאכי למשל) - ניחא לקרותו יודע ספר. אם נתן ביאור אמיתי באיזה סוגיא קשה וירד לשיתין עד שהאמת מעידה על עצמה, או חיבר ספר/י חידושים הגונים על מסכת או רמב''ם - ניחא לקרותו תלמיד חכם. כמה פירושים לכמה מקראות מזכים את המחדש בצביטה בלחי (אחת לכל פירוש) ותו לא מידי.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 25, 2019 2:25 pm

כאן 'מואדיב' מגן על אחיו...

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?whichpage=2&topic_id=3003804&forum_id=771

לעניין דבריך על האב גם אני חשבתי כך. בכל אופן ככלל הם מזרחניקעס טובים והגונים, ואף שחובטים אנו להנאתנו בהאי שוטה המוכר לנו 'מואדיב' הא קיי"ל דאין לערב הורים, וינוח אביו בשלום על משכבו ואחרי מות קדושים אמור.

אגב, במקום אחר כתבו שהיו לאב המנוח בביתו יותר ממאה ספרי קוראן עם פירושים בשפת המקור בסגנון מקראות גדולות.

חוץ מזה, שאם וטו-משה מילר כתב על מיימוני "מגדולי הדור ממש", למה לא יהיה ליפא גינת "תלמיד חכם עצום"?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 2:37 pm

רוב האנשים בעולם, בתוך החיים הרגילים שלהם הם טובים והגונים. אחד הקסמים של חברה אנושית מתוקנת היא שהתנהגות טובה והגונה היא גם הדבר הכי נוח ומשתלם לכולם (בגלל יחס חברתי בגלל ענישה ובעזרת מנגנון רכילותי מפותח). מובן שכלפי הבן האבל (לפני כ15 שנה) לא אתריס בשום דבר, ובפרט שממש לא מעניין לי את הכפכף אם מישהו רוצה לחלק תארים למישהואים אחרים. סתם מצאתי כאן נקודה מגוחכת שמעידה באופן מסויים על חוסר היכרות מביך עם הגודל והרוחב של הספרות התורנית.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Mon Mar 25, 2019 4:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אהרן רוז on Mon Mar 25, 2019 3:43 pm

אגב, טיקוצ'ינסקי בפנייתו ליועץ המשפטי לממשלה כתב כך:

בתור אחד מראשוני פורום 'בחדרי חרדים', כחוקר החברה החרדית וכמי שנעזר בתוכנו של הפורום, פתחתי קבוצה זו.
תכני הפורומים - ערכם לא יסולא בפז, למען השיח הציבורי הפנים-חרדי, ולמען הדורות הבאים.
אובדן מוחלט של כל ארכיון הפורומים של בחדרי חרדים - בפרט זה של 'עצור כאן חושבים' - יהיה אסון אקדמי בסדר גודל של שריפת הספריה הגדולה באלכסנדריה.
הצטרפו לקבוצה זו, ויחד נכין עצומה שתוגש ליועץ המשפטי לממשלה. שיטפל במגזין ובמנהליו, לא לגעת בפורומים החרדיים!!

פחחח... עד היכן הגיעה מגלומניותם של הללו... בסדר גודל של שריפה הספריה באלכסנדריה... כולה גושי זבל פרקקטיים
h-t-tp-s://w-w-w.facebook.com/groups/217428818357753/217489521685016/

אהרן רוז

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 4:16 pm

זבל הוא זבל, אבל חקר הזבל הוא מדע כידוע (שאול ליברמן הראשון שאמר?). לא צריך להפריז גם בלגלוג, סביר שהפורומים האלה מנקזים הרבה מוגלה שיש ל'המונים'.

הדימוי המגוחך לספריה באלכסנדריה מעיד בפשטות על דלות ידע היסטורי (או על מחשבה שהקוראים המצטרפים לעצומה דלים בידע כזה). כך האירוע היחיד שבו נאבד ידע הוא האירוע הגדול ביותר בתולדות האנושות. זו גם הסיבה שכל דיון ביקורתי על מוסריות מגיע חיש מהר לנאציזם. בלי ידיעה על תנועות וקבוצות אחרות (או, כאמור, בלי מחשבה סבירה שהקורא מספיק חכם להכיר), כל מה שיש לעבוד איתו זה מאמות תרזות מצד אחד ונאצים מצד שני. לא אכחיש שגם לי יש מה להשלים בידע ההיסטורי, ואם אכתוב שטות כל הקורא מוזמן להכות על קודקודי ואף אנוכי אשתדל לבזות אותו בחזרה בכל מאודי.

אגב, לא מספיק להוסיף מקף אחד? או להוסיף איזה אות אקראית בתחילת הhttp? אין טעם להוסיף ארבעה וחמישה מקפים. וכבר שנינו אם עמד מקף וכתב רביעי מגלגלין אותו מכל המדרגות.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Mon Mar 25, 2019 4:47 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אהרן רוז on Mon Mar 25, 2019 4:28 pm

חס אנכי שייתקלקל הלינק ואצטרך לשלוח שוב, וקשה אבידת הידע והדעת כאבדת הספריה באלכסנדריה!!!!!!!!!!!!!

אהרן רוז

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 9:22 pm

תגיד ר' רוז איך נדע שאתה הוא הרוז עצמו, הב נא סימן מובהק למען כבוד בעלזא וראו כל עמי הארץ כי שם השם נקרא עליך ויראו

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אהרן רוז on Mon Mar 25, 2019 10:18 pm

ואיך נדע שאתה הוא המקצה רגליים עצמו?
ובמלים אחרות: לא אכפת לי מה תחשוב עלי, אתה, או נער המעלית, או הדוקטור הרובע את עצמו

אהרן רוז

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 25, 2019 10:30 pm

רגזן גדול אתה שתהיה בריא ומחלקך יהא חלקי וכו'
אגב אני אין לי שום בעיה עם מתנשאים למיניהם, אבל צריך שיהיה איזה כיסוי כלשהו להתנשאות. אתה, תהיה מי שתהיה, מתנשא על בטן ריקה באופן המביא לידי גיחוך, ואכן צביטה בלחי מגיעה לך על שזיכית אותי בגיחוך - הנה לך צביטה, תהיה מרוצה.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אהרן רוז on Tue Mar 26, 2019 7:05 am

למה התנשאות?
לא מטריד אותי אם תחשוב שאני אהרן רוז או שאני אהרן לא רוז. לא משום שאני מתנשא עליך, אלא משום שלא מטריד אותי.
איך לא כתבו כאן ש'הבוחן' הוא מיכאל ניכטיילר התלמיד של דוד לוי, וזכורני שפעם סוסרטי התייחס אליו

אהרן רוז

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 2:25 pm

לא ידעתי. דוד לוי הוא זה שהוציא פעם פירוש למגילת רות? אני זוכר שכשהפירוש בא אלי קראתי את כולו בריכוז פעמיים והוא היה בהחלט יפה.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:35 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Tue Mar 26, 2019 2:29 pm

דוד לוי חתנו של גדליה נדל כמדומני? והתקוטט עימו - על מה? אם מנין התשע"ט מתחיל מפרשת וישלח או מפרשת מקץ?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 3:54 pm

דוד לוי זה כנראה לא היה מודר הנאה מעטים ועפרונות, אבל שומעיו אפשר נתבלעה לשונם מלמסור את תורותיו חוץ מלשמש בשמות תואר על גאונות וישרות ופשטות ומקוריות והעמקה וכו' וכו'. איך ייתכן שאדם מחזיק מאדם כמעט כרבו מובהק ולא יכול לשלוף בקלות שלושים חידושים נאים או אבחנות או תובנות או פירושים או משהו משמו, זה דבר שאני לא מצליח להבין.
והנה עכשיו בעצכח שיבחו והיללו אחד בשם ר' אלעזר פרוש ולשם דוגמה נתנו את הפירוש שלו ל'ברוך שם כבוד מלכותו' שזה כמו לשון קצר וחסר ו' והפירוש ברוך שמו וכבוד מלכותו, כמו 'בהראותו את עושר כבוד מלכותו', ושם אמרו שהרים ר' אלעזר בקולו ואף קבע בפסקנות שצריך להעמיק בדרכי הלשון וכו', והנה כמ"ש שם העניין כולו נמצא באמונות ודעות (סוף מאמר שני) ופשוט שמשם שאב ר' אלעזר ולא נזקק בעצמו להתעמק בדרכי הלשון. ולא שהפירוש עצמו יפה במיוחד או דורש איזה העמקה בדרכי הלשון. הגיוני שקשה לתמצת בדוגמה קטנה את רוחב הדעת של בנאדם אבל אם החליט כבר להביא משהו, וזה כל מה שהביא, זה מקהה בבת אחת את כל הסופרלטיבים שהשתמשו בהם.
אני זוכר בנערותי קראתי באיזה ספר שדן על חידושי הרשבא המיוחסים לרמבן או משהו כזה, ואמר שם ש"כל הרגיל בטבע חידושי הרשבא לבבו יבין שזה הספר אינו להרשבא" וכו' וכו'. ואני בתמימות ילדותית התפעלתי איך זה המחבר ירד לסוף דעת הרשב''א מה סגנון קושיותיו ומה אופי תירוציו וסוג ההסברים וכו' ונסתקרנתי מאד אם כתב הלה ניתוח ואיפיון של טבע חידושי הרשב''א ובמה הוא שונה מטבע החידושים המיוחסים וכו' כי הוא דבר שאפשר להחכים ממנו הרבה. ומה מאד התאכזבתי כשראיתי במקום אחר שהסביר את נימוקיו, וכתב שם משהו מזופת בסגנון של (אני ממש לא מדייק בפרטים בשום אופן, אבל זה לגמרי היה הכיוון) 'הרשבא קורא לרמבן רבינו הגדול, וכאן קורא לרמבן רבינו משה, הרשבא קורא לתוספות רבותינו הצרפתים וכאן קורא להם תוספות חכמי צרפת, הרשבא לא מעתיק את רשי בסתם אלא אומר כך כתב רשי וכאן מעתיק את רשי בסתם'. דברים חיצוניים לגמרי שלא מעידים על כלום, למרות שיש בהם לפעמים כדי לשכנע.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Tue Mar 26, 2019 4:16 pm

אם איני טועה הספר שאתה מדבר עליו בעניין רשב"א-רמב"ן הוא 'קובץ הערות' על יבמות להר' א. ווסרמן, בתחילתו או בסופו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 4:53 pm

לא, זה היה רב 'ספרדי' כלשהו. אולי זה היה הרי''ח סופר (אם כי יש לי איזה זיכרון מעורפל שמדובר ברב מדור או שניים אחרי החיד''א). גם החיד''א משתמש בטכניקות הפשטניות האלה כדי לזהות חיבורים, כי הן באמת בדרך כלל משכנעות (ובולטות), אבל לפחות אצלו לא קיבלתי בהתחלה רושם שגוי (כתוצאה מתיאור ללא הדגמה) שהמסקנות הושגו מניתוח מעמיק. הידיעות הנכבדות של ר' ווסרמן הן לא מקשה אחת של המסקנות עם הראיות?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אהרן רוז on Tue Mar 26, 2019 8:38 pm

אני מבין שצריכים לפתוח אשכול אאוטינג לראשונים שהתחפשו לאחרים

אהרן רוז

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 9:09 pm

האמת שאשכול של ראשונים שרוב הספר שלהם שאוב מבארות של אחרים יכול להיות אשכול מעניין מאד אם היו פה אנשים עם הידע המתאים

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Tue Mar 26, 2019 9:32 pm

מאחר והתברר כי לפירסומים שהיו כאן בעניין 'קעלעמר' השתרבבו פרטים לא מדוייקים ועורבבו אנשים שאינם קשורים לעניין, החלטנו להסיר את כל ההודעות בנושא.

'קעלעמר' כמנהל בעצכ"ח היה אישיות וירטואלית מרשימה ומכאן הסקרנות הטבעית על הדמות שעמדה מאחורי אישיות זו. ברור כי לדמות זו אין מה להתבייש בהיסטוריה שלה כ'קעלעמר' הוירטואלי, ובפירסום זהותה לא היתה בעיה חוקית כלשהי. אולם מאחר ולפירסומים שהיו השתרבבו כאמור פרטים לא מדוייקים ועורבבו אנשים שאינם קשורים לעניין, החלטנו להפסיק העיסוק בנושא ואנו מביעים צער במידה ונגרמה למאן-דהוא עוגמת נפש.

חזרה לעניינו של 'קעלעמר' תוביל למחיקה ולחסימת הכותב.

נערך לאחרונה על-ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער בתאריך Sun Mar 31, 2019 4:44 am, סך-הכל נערך פעם אחת

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 9:35 pm

כשמוחקים הודעות או אשכול אפשר לדעת מי המוחק? או ייתכן שמואדיב חטא וקעלעמר מינגיד

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Tue Mar 26, 2019 11:47 pm

אחר ששלח רבינו ידו בשלומיו של קעלמער עצמו דעת נוטה שיבטלו כל אישור הכתיבה לניק

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:36 am, סך-הכל נערך 2 פעמים

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Wed Mar 27, 2019 12:03 am

בהדי כבשי דרחמנא למה לך מאי דמיפקדת מיבעי לך למיעבד ומאי דניחא קמיה דקוב"ה ליעביד וק"ל.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Wed Mar 27, 2019 12:05 am

במקום סכנה אין סומכין על הנס ופשוט

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

עמוד 6 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next