יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אשכול אאוטינג לחברי עצכח

עמוד 9 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

אשכול אאוטינג לחברי עצכח - Page 9 Empty Re: אשכול אאוטינג לחברי עצכח

הודעה על ידי מקצהרגליים on Thu Apr 04, 2019 8:45 pm

ממוצע אמצעים הכוונה לא בעל אמצעים המכונה 'נגיד'.
ראיתי שם בהמשך האשכול שטען שמישהו אחר שלח לו וכו'
ומ''מ יש ליישב שהרי אחד מרבותינו הקדושים נקרא בשמו 'הלל הזקן', ולמה לא שמענו כזאת על שאר תנאים? אלא להודיעך שכל המאריך אפו כהלל נחשב זקן שנאמר טוב ארך אפיים מגבורות. ומקשין העולם והא אף שמאי הזקן איקרי זקן ודחה באמת הבניין, וצ''ע.

מקצהרגליים

מספר הודעות : 335

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Thu Apr 04, 2019 9:02 pm

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:
בעניין אביבי, יש לי בספרייתי שלושת הכרכים הגדולים שהוציא ביד בן צבי על קבלת האר"י, ולו למען האוטוגרפים היפים שהוא פירסם שם בהדפסה יפה על נייר כרומו, ובראשם האוטוגרף המרגש של האר"י עצמו.

לגבי מחקריו לעומת זאת, סגנונו היהיר דוחה. אביבי זה אינו לא מקובל ולא אקדמאי, אבל יש בו את חסרונות שניהם. את הספקולציות שלו הוא כותב בבטחון, משל מדובר בתורה מסיני - כלומר, מבחינתו הוא עוד מקובל, ממשיכם של האר"י, ר"ח מוולוז'ין ובעל ה'תניא', ובידו הסמכות הבלעדית לפרש דבריהם וכל החולק עליו אינו אלא טועה... זאת היה יכול לעשות אולי כמקובל ב'שער השמיים', אבל הוא הרי לא שם, ורוב קוראיו הם מתחום האקדמיה. מאידך אינו אקדמאי רשמי, וכך הוא גם פטור מביקורת עמיתים שהיא יסוד האקדמיה, להבדיל מהעולם התורני הקלאסי. כללו של דבר - הגיגיו האישיים של אביבי (בניגוד לההדרת כת"י וכדומה על ידו) שווים לדעתי לאסלה.
פתח בחיסרון של מקובל והמשיך בחיסרון של לא-אקדמאי, ומה חסרון של אקדמאי יש בו לפיכך?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Thu Apr 04, 2019 9:02 pm

רוז סתם השתטה כדרכו וגם לויפר אינו נגיד. אך מניין לך שלבקוביץ אינו עשיר?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 436

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Thu Apr 04, 2019 9:11 pm

זכור לי דוק של מרמור כבוש שעוטף את כל הכתיבה, ולא שכיח במדושנים אלא במסתכלים אחורנית ומגלים שאין בידם לא תורה של ממש ולא שכר. אבל באמת זאת תחושה סובייקטיבית לגמרי ואין לי שום ידיעה נוספת.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Thu Apr 04, 2019 9:34 pm

מקצהרגליים כתב:
משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:
בעניין אביבי, יש לי בספרייתי שלושת הכרכים הגדולים שהוציא ביד בן צבי על קבלת האר"י, ולו למען האוטוגרפים היפים שהוא פירסם שם בהדפסה יפה על נייר כרומו, ובראשם האוטוגרף המרגש של האר"י עצמו.

לגבי מחקריו לעומת זאת, סגנונו היהיר דוחה. אביבי זה אינו לא מקובל ולא אקדמאי, אבל יש בו את חסרונות שניהם. את הספקולציות שלו הוא כותב בבטחון, משל מדובר בתורה מסיני - כלומר, מבחינתו הוא עוד מקובל, ממשיכם של האר"י, ר"ח מוולוז'ין ובעל ה'תניא', ובידו הסמכות הבלעדית לפרש דבריהם וכל החולק עליו אינו אלא טועה... זאת היה יכול לעשות אולי כמקובל ב'שער השמיים', אבל הוא הרי לא שם, ורוב קוראיו הם מתחום האקדמיה. מאידך אינו אקדמאי רשמי, וכך הוא גם פטור מביקורת עמיתים שהיא יסוד האקדמיה, להבדיל מהעולם התורני הקלאסי. כללו של דבר - הגיגיו האישיים של אביבי (בניגוד לההדרת כת"י וכדומה על ידו) שווים לדעתי לאסלה.
פתח בחיסרון של מקובל והמשיך בחיסרון של לא-אקדמאי, ומה חסרון של אקדמאי יש בו לפיכך?

הוא הרי חושב עצמו כחוקר וכותב מבחוץ. חסרונו של חוקר תלמוד או קבלה א"צ לפרש, שהרי הלה אסור לו, או למטה מכבודו, לטפל במהות - אסור לו לתרץ קושיית הרע"א, אלא רק לחקור אלו מכנסיים לבש הרע"א. לעומת זאת, חוקר באקדמיה (בניגוד למחבר תורני) עומד לפחות תחת ביקורת עמיתים (ולא שזו מונעת שטויות, אבל מדובר לפחות במשהו), ואילו אביב"י חסר גם זאת לקשקושיו. יד בן צבי, שאין עליהם שום פיקוח, מממנים אותו במשכורת קבועה כמדומני.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Thu Apr 04, 2019 9:36 pm

לא הבנתי, החיסרון שלו הוא שאינו מטפל במהות אלא נתפס לשוליים?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Fri Apr 05, 2019 12:16 am

בל נשכח, כי עיקר מטרת אשכול זה היא חשיפות ואאוטינג.

הפעם נחשוף אפוא כי הוא the present הוא 'רציוספקטי', ומה שמו? מתן הולצר שמו.

אני כשלעצמי לא טרחתי מעולם להתעמק בהודעותיו של הלה ומריבותיו עם מ.ד. אברהם וכיוצא, אולם מאחר שיש לו מעריצים כאן בפורום, מן הדין לקבוע שמו מפורש באשכול האאוטינג.

חשיפות נוספות תבאנה בהמשך.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Fri Apr 05, 2019 12:34 am

שוב אתה נסחף עם שמות תואר מופרזים ואולי אותה הטעות בכושר השיפוט שלא מאפשרת להבחין בשבח היא גם העומדת ביסוד הטעויות בעניין ההגזמה, וכיון שמרן שליט''א מעוטר בכל עיטורין וביניהם תואר דוקטור בוודאי אם תלך אצלו יבאר לך בנחת עניין המידה בשיקול דעת בלי להגזים לכאן או לכאן, והרבה יש להצטער שאינך משמש את מרן כל זמן שעודו גלוי לעיני בשר ומה תענה ביום שיעלה השמיימה ברכב אש וההר כולו עשן כיקוד הכבשן בוודאי תספוק כף אל כף על כל רגע שיכלת לשתות מים חכמתו העמוקה וביטלת מצוות עשה של שמיעה לדברי חכמים והעניין מבואר מאד.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Fri Apr 05, 2019 4:53 pm

כולם מוזמנים לעיין בהודעה הפותחת המעודכנת שבראש האשכול.

מקצהרגליים - אבקש כמה פרטים ביוגרפיים על יואל גרומן - מי הוא ומה טיבו.

וכן על יבוסי - מיהו דוד פרנקל? יש קשר בינו ל'שרקן'?

נא לכתוב כל הידוע.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sat Apr 06, 2019 10:48 pm

מציץונפגע אני לא יודע עליו הרבה. לפי כח השיפוט שלי הוא איש חכם מאד, ובעיני הכותב הפיקח ביותר בפורום. היחיד שטרחתי לשאול לגביו אנשים בזמנו אם יודעים את שמו (כי רציתי למצוא מאמרים או ספרים שכתב, ואולי גם להכיר אותו אישית). כשנודע לי שמו ראיתי בפייסבוק שלמד פיסיקה וכעת הוא בפוסטדוקטורט שני. כמעט כל תחומי העניין שלו נחתכו עם שלי, ואם היית שואל לפני 10 שנים הייתי מסוגל לתת גם דוגמאות של כושר הניתוח והיקף הידיעות שלו, אבל מאז זרמו הרבה מים בברזים. בפייסבוק ראיתי פעם כמה דברים שכתב על פוליטיקה וכו ולא ראיתי את הכח הגדול שזכרתי (לא יודע אם אני השתכללתי, הוא נעשה עסוק, או שבתחום חרוש אין לו הרבה מה להוסיף).

יבוסי דוד פרנקל גם הוא פיקח, התמחה במיוחד בכתיבה סרקסטית בלי ויתור על טענות לגופו של עניין. נראה לי שהוא מפתח תוכנה. כתב גם מאמרים במקומות ציבוריים, אולי בכלכליסט.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sat Apr 06, 2019 11:33 pm

אגב יש איזה מאמרון סקירה על עצכח מאת מיכאל אברהם ושם משבח אחד צעיר מירושלים. אין לי ידיעה ודאית מי זה אבל לדעתי היחיד שאפשר לייחס לו שבחים שזכורים לי משם הוא גרומן הנל.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Apr 07, 2019 12:14 am

ובכן, צריך לתארו כד"ר יואל גרומן?

ומהיכן הוא, דוד פרנקל?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Apr 07, 2019 12:15 am

תראה בפייסבוק על שניהם, אין לי עוד ידיעות

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Apr 07, 2019 2:27 am

מקצהרגליים כתב:תראה בפייסבוק על שניהם, אין לי עוד ידיעות
אתה יכול ללנקק?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Apr 07, 2019 2:28 am

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Apr 07, 2019 2:46 am

אציין שביום בזמנו שראיתי את שמו חיפשתי קצת לראות מאמרים וכו' אם פרסם. כולם היו (אולי עדיין) מעבר לרמת ההשגה שלי. ראיתי בזמנו את התמונה שאצרף להלן, ואמרתי לכמה מחבריי (בעצמם אנשים שרחוקים מלהיות קוטלי קנים) שיזכרו את השם כי לדעתי יש סיכוי סביר ש'עוד נשמע עליו'.
אשכול אאוטינג לחברי עצכח - Page 9 Captur11

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Apr 07, 2019 3:12 pm

מעניין... בתמונה הראשונה הוא נראה חסידי בחולצה לבנה עם פאות ארוכות, וכעת נעלמו הפאות והחולצה צבעונית, אם כי כן זיהיתי מאחור כיפה. גם בדעותיו בפייסבוק שלו הוא נראה איש שמאל.
לא בחינם זועקים הגדולים נגד אקדמיה. אחד המתפקרים הידועים במאה הי"ט היה הפרופ' צבי הרמן שפירא (בין השאר הוגה רעיון הקק"ל). כשהתעקש ללכת לאוניברסיטה התפשר איתו אביו הרב כי ילמד מתמטיקה, מתוך הנחה שזהו המקצוע הנייטרלי ביותר מבחינה דתית. כמובן, בסופו של דבר לא שינה הדבר מאום.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Apr 07, 2019 3:24 pm

מה הלשון אומרת 'גם בדעותיו וכו' נראה איש שמאל' כביכול חרדי מירושלים דעותיו ימניות?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Apr 07, 2019 3:44 pm

רובא דרובא של החרדים הם ימניים ואפילו קיצוניים. בזמנו נאמר, והדבר אמת, כי לא היה אף מגזר ששמחתו ברצח רבין היתה גדולה יותר מהחרדים. אפילו המתנחלים לא שמחו כך.

כמובן, כשישנה התנגשות עם האינטרסים שלהם כמו בפרשת פינוי עזה, רובם יעדיפו את האינטרס שלהם.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Apr 08, 2019 12:20 pm

ננסה להמשיך בחשיפות והפעם נגדיר תחילה מבוקשים.

כפי שראיתם, עד לרגע זה נחשפו כבר שמותיהם של 35 מן הכותבים המרכזיים בעצכ"ח (שכמה מהם החזיקו במקביל בכמה ניקים), והם מפורטים בהודעה הפותחת את האשכול.

אך נותרו כמה ניקים מרכזיים שעדיין עלומים.

המבוקש מס' 1 כעת הוא הניק 'נישטאיך'.

ידועים עליו כמה פרטים. הוא חי במלבורן, אוסטרליה, מסיבות אישיות. מקור אמין מסר כי תיפקד בעבר (אולי בישראל) כ'טוען רבני מכובד'. בכתיבתו ניכרת אכן אובססיה לספרות שו"ת בת זמננו, והוא מרבה לצטט טיפוסים כמו עובדיה יוסף, אליעזר וולדנברג, ואפילו מנשה הקטן. במקביל מרבה להפנות למאמרים אקדמיים, תמיד לפי דרך הציון הביבליוגרפית-מדעית המקובלת.

'נישטאיך' הינו חב"דניק מקולקל. למד בעברו בישיבת חב"ד אולם יחסו אליהם כיום אמביוולנטי. בכלל, רוב כתיבתו צינית, אולם ניכרת בה מחוייבות בסיסית לעולם הדתי - אם כי לאחר פרשת 'קעלעמר' כבר לא נופתע מדבר...

'נישטאיך' היה אחד הכותבים המרכזיים בעצכ"ח לאורך השנים, והוא כותב עד היום בפורום הגווע. כמו כן כתב בעבר בפורום שצעדרין.

מי שימסור את שמו של 'נישטאיך' או שיתן פרטים שיובילו ללכידתו, יזכה בעיטור הגבוה ביותר שמעניק פורום ביזוי גדולים - צלב מיימונירוז.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Apr 08, 2019 3:03 pm

בהודעה הפותחת חשף כעת מיימוני (מס' 32 שם) את הניק 'מקרא', וכתב שהוא ישראל אליאך שחזר בשאלה.

מצאתי את זה:

http://www.mnews.co.il/stories/5218

אבל לא מצאתי את הניק 'מקרא' בעצכ"ח. אבקש הפניה בהקדם לכרטיס החבר שלו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Apr 08, 2019 3:12 pm

לגבי 'מקרא' שאני לא זכרתי אותו כלל, נתקבל עידכון כי מדובר בניק הזה:

http://www.bhol.co.il/forumS/search_user.asp?userid=403833

מתברר אפוא כי תיאורם של החרדים את פורום עצכ"ח כמסדרון לפריקת עול, התפקרות ו'יציאה בשאלה', אכן אינו מופרך כל כך.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Apr 08, 2019 3:14 pm

גם אם היה מסדרון, אין לדעת כמה אנשים נמנעו מיציאה כתוצאה מהקריאה או ההשתתפות בעצכח, וכמה מהיוצאים היו יוצאים גם בלי עצכח

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Apr 08, 2019 4:11 pm

מקצהרגליים כתב:גם אם היה מסדרון, אין לדעת כמה אנשים נמנעו מיציאה כתוצאה מהקריאה או ההשתתפות בעצכח, וכמה מהיוצאים היו יוצאים גם בלי עצכח

דברים נכונים, שניתן לאומרם גם לגבי הספר 'מורה הנבוכים' וספרים ודברים נוספים.

אני אמנם לא באתי לתת ציון ערכי לעצכ"ח אלא לציין עובדה. באותו אופן, לא נתתי ציון ערכי ליציאה בשאלה כתופעה סוציולוגית, למרות שאני באופן אישי אינני גורס אותה - אולם נקודת המוצא שלנו כאן אינה שיפוטית.

רציתי להעיר אמנם:

בפורום עצכ"ח היתה מחלוקת קבועה בין הפטפטן השוטה מיימוני שראה את הפורום כבמה להחזרה בתשובה, לסיינפלד - אדם שאני מכבד - שראה את הפורום כבמה אובייקטיבית-נייטרלית להחלפת דעות ללא מחוייבות וכו'. ונדמה, שניסוח חוקת עצכ"ח הילך בין הטיפות בעניין זה.

במחלוקת זו אני כמובן תומך בעמדת סיינפלד, ואף אחד לא צריך את השמאלץ המיסיונרי של מיימוני.

אבל, סיינפלד בעצמו הוא דתי, ומשכך, גם בהינתן האמור, היתה לכאורה קיימת מחוייבות בסיסית - גם אם לא מפורשת, אבל מובנת מאליה - של פורום עצכ"ח ליהדות אורתודוקסית. הרי על דעת כך גם הוכנס הפורום לפלטפורמת בח"ח, והמחוייבות האמורה מתבטאת גם בחוקת הפורום ובאיסור על כתיבה בשבת וכו'.

כמובן, באו לפורום גם יוצאים בשאלה ואפיקורסים מוצהרים ולא הפריעו להם לכתוב, כי מראש הובהר שהשיטה אינה השיטה החרדית של סתימת פיות ומשטרת מחשבות וכו'. אבל בזה אין בעיה, שהרי סמכו על כך שיימצא מי שיענה להם - בדומה לכך, גם ספרים כמו"נ הרי מביאים ועורכים בפירוט את טענות האפיקורסים וכו'.

לעומת זאת, מה שפורסם לאחרונה ונידון באשכול זה בדבר היותו של מנהל מרכזי בעצכ"ח חוזר בשאלה גמור תוך כדי כהונתו, הוא מקטגוריה אחרת לגמרי, ומטיל צל חמור של רמאות, הונאה וגניבת דעת על הפורום כולו. אלא שמאחר והוסכם כבר שלא לעסוק כאן בפרשייה של הנ"ל אין טעם להאריך בזה ודי בהערה זו, והמשכילים יבינו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Apr 08, 2019 4:41 pm

אציין שאני לא רואה שום הונאה. אם תאמר שמאחורי הקלעים ניצל את כוחו המנהלי להטפה ערמומית (למשל לערוך שקרים בתוך דברי כותב אחר שדבריו נשמעים) אז זו הונאה. הא לאו הכי לית לן בה כלום

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

עמוד 9 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

חזרה למעלה