יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם'

5 posters

Go down

המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם' Empty המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם'

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Thu Aug 29, 2024 10:08 pm

נתקבלה תגובת המסרחניק יובל שרלו לס' כפירותיו של הרמב"ם.

הבסיס לקונטרס 'ויהי לגפן סורחת' הושלם.

וז"ל:

שלום וברכה 

בקיצור,

קראתי את הספר, ולדעתי הוא אינו שווה את הקריאה, משתי סיבות עיקריות:

ראשונה - הוא נכתב בשחצנות, בעליונות, בזלזול, בבוז, בהתנשאות וכדו׳. בדרך כלל, סגנון כזה הוא סימן (אמנם לא הוכחה) שמדובר בפומפלט משתלח ולא בספר בעל ערך.

השניה, והיא העיקרית: הספר למעשה אומר שמה שהרמב״ם כן כתב - לא צריך להתייחס ברצינות, כי את זה הוא עשה על מנת להסתיר; מה שהוא לא כתב או מה שנמצא בין השורות - זה הוכחה שהרמב״ם כופר. אלה הבלים מבחינה אינטלקטואלית.

האם בסופו של דבר הספר מפנה תשומת לב לדברים חשובים ? כן, אבל לא בגלל שווה לקרוא אותו.

כל טוב

עכ"ל.
המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם' Screen61

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 819

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם' Empty Re: המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם'

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Thu Aug 29, 2024 10:31 pm

אה...
יובל שרלו עדין הנפש מתקשה להתמודד עם כתיבה "בשחצנות, בעליונות, בזלזול, בבוז, בהתנשאות".
אצל יובל שרלו יש רק ענווה, תחתונות, שפלות, צניעות, התבטלות.
ממש מסרחניק אמיתי.
מסרחניק?
עם כזה 'ביטול היש' הוא עשוי כבר להיות חב"דצקער.
וצאו וראו בערכו בויקיפדיה מי הם חבריו של שפל-רוח זה, העניו מכל אדם יובל שרלו:
ירון לונדון, אמנון דנקנר, שי פירון, אסא כשר, וכיוצא בהם. כולם ענווים אמיתיים כמוהו.
וברוב ענוותנותו, לפי ויקיפדיה שם, פער יובל שרלו את פיו על רחל אמנו ע"ה, וטען שהיתה "נגועה בעבודת אלילים".
"כל אדם שיש בו גסות הרוח — כאילו עובד עבודה זרה", אומרים חז"ל. יובל שרלו הוא עניו, אז בודאי אינו "נגוע בעבודת אלילים". רחל אמנו, נעבעך, היתה גאוותנית כנראה, ולכן נכשלה בכך. אולי באמת היתה רחל צריכה להיכנס ל'ישיבה' של יובל שרלו. לפי ויקיפדיה שם, יובל שרלו הוא הרי בעד "חברה צנועה מעורבת לכתחילה"!

ומה עוד בויקיפדיה שם?
יובל שרלו סבור כי "בארץ ישראל אין לפסוק הלכה רק בעזרת כלים פנים הלכתיים, והבירור ההלכתי יעשה גם על פי 'רוח החוק', שיתברר בלימוד האגדה והנסתר, ויושפע ממוסר הנביאים. הרב שרלו קורא לשאוף לקראת מערכת הלכתית שאיננה נוקשה כמו המערכת הגלותית, אלא היא דינמית ומותאמת אישית, ומנוסחת כהנחיות בעלות אופן כללי ולא ככללים חתוכים".
אז מה הוא רוצה מס' כפירותיו של הרמב"ם?
ספר זה הרי סבור הוא ממש כמוהו, כי 'בארץ ישראל' אין צורך עוד 'בהלכה הגלותית'. גם ס' כפירותיו של הרמב"ם טוען שיש להבין את הרמב"ם לפי 'רוח החוק' ולפי "מה שנמצא בין השורות", כלשון שרלו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם' Empty Re: המסרחניק יובל שרלו על 'כפירותיו של הרמב"ם'

הודעה על ידי חדש מקרוב בא Fri Aug 30, 2024 12:16 am

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:אה...
יובל שרלו עדין הנפש מתקשה להתמודד עם כתיבה "בשחצנות, בעליונות, בזלזול, בבוז, בהתנשאות".
אצל יובל שרלו יש רק ענווה, תחתונות, שפלות, צניעות, התבטלות.
ממש מסרחניק אמיתי.
מסרחניק?
עם כזה 'ביטול היש' הוא עשוי כבר להיות חב"דצקער.
וצאו וראו בערכו בויקיפדיה מי הם חבריו של שפל-רוח זה, העניו מכל אדם יובל שרלו:
ירון לונדון, אמנון דנקנר, שי פירון, אסא כשר, וכיוצא בהם. כולם ענווים אמיתיים כמוהו.
וברוב ענוותנותו, לפי ויקיפדיה שם, פער יובל שרלו את פיו על רחל אמנו ע"ה, וטען שהיתה "נגועה בעבודת אלילים".
"כל אדם שיש בו גסות הרוח — כאילו עובד עבודה זרה", אומרים חז"ל. יובל שרלו הוא עניו, אז בודאי אינו "נגוע בעבודת אלילים". רחל אמנו, נעבעך, היתה גאוותנית כנראה, ולכן נכשלה בכך. אולי באמת היתה רחל צריכה להיכנס ל'ישיבה' של יובל שרלו. לפי ויקיפדיה שם, יובל שרלו הוא הרי בעד "חברה צנועה מעורבת לכתחילה"!

ומה עוד בויקיפדיה שם?
יובל שרלו סבור כי "בארץ ישראל אין לפסוק הלכה רק בעזרת כלים פנים הלכתיים, והבירור ההלכתי יעשה גם על פי 'רוח החוק', שיתברר בלימוד האגדה והנסתר, ויושפע ממוסר הנביאים. הרב שרלו קורא לשאוף לקראת מערכת הלכתית שאיננה נוקשה כמו המערכת הגלותית, אלא היא דינמית ומותאמת אישית, ומנוסחת כהנחיות בעלות אופן כללי ולא ככללים חתוכים".
אז מה הוא רוצה מס' כפירותיו של הרמב"ם?
ספר זה הרי סבור הוא ממש כמוהו, כי 'בארץ ישראל' אין צורך עוד 'בהלכה הגלותית'. גם ס' כפירותיו של הרמב"ם טוען שיש להבין את הרמב"ם לפי 'רוח החוק' ולפי "מה שנמצא בין השורות", כלשון שרלו.

יש להוסיף לרשימת החברים גם את שי ניצן🤮 ועוד כמה מבני האלוהים להם הוא מקנח בלשונו.
אבל האמת יורה דרכו, שאלמלא הייתי מכיר את הגאון המחבר שליט"א גם אני הייתי נרתע לאחוריי ומשליך הספר אחרי גווי, ולו רק בגלל העמוד הראשון בו באו ניסוחים מוזרים כמו "עווית של צחוק, כל גופו רעד" "השערורייה מהחתונה" (על חתונה יהודית רגילה), "כפירותיו הנפלאות"... לא מאמין שאם הייתי קורא קצת בחנות ספרים הייתי קונה את הספר (לולי היכרות עם הכותב, כאמור), ק"ו אם הייתי מאמין למחצה כמו רב מזרחניק.
ואיפה יש בספר שבא"י אין עוד צורך בהלכה הגלותית? אם כבר יש להפך, שבלי הלכה אין יהדות, וזלזול בציונות וביהדות חילונית ובמוסר עכשווי וכו'. אמנם במקביל גם מזלזל בהלכה, אבל אני לא זוכר שמציע דרך אמצע כשרלו ודומיו.
לגבי רחל אמנו, אולי שרלו היה מעדיף שבמקום לשבת על התרפים הייתה יושבת בבני עקיבא, בשורה עם הבנות מול השורה של הבנים, שלפחות חלקם באים לפעילות בתנועת הנוער רק בשביל להציץ למה שמתחת לחצאיות הג'ינס הקצרות של היושבות מולם. או שרוצה שתחזור עוד קצת אחורה, לזמנים שמזרחניקים היו רוקדים 'הורה' בנים ובנות יחד. זה מזכיר לי שבתחילת שנות ה-30, ליבוביץ (אז עוד הוגה מזרחניק) הוציא "פסק הלכה" להתיר זאת לכתחילה (נראה לי שהוא ממבשרי המטא-הלכה שחביבה על רבינו, אך אינני בטוח), וגם בסוף ימיו לא נתקררה דעתו עד שסיפר למראיינת שהוא משאיר את עצמו עירני על ידי קריאת ספרים פורנוגרפיים. אכן, כל מיני טיפוסים יצאו מהמזרחי - ועדיין עדיפים הם על החרדים, שלא מתקררת דעתם עד שבאים גם על ילדים.
אגב, מצחיק לראות איך אתה נוזף בזה ששולח לך במייל.😅

חדש מקרוב בא

מספר הודעות : 23

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי ואת החזיר Fri Aug 30, 2024 2:00 am

לי אישית היה נראה כי רחל איננה אלא פרי דמיונו של הכותב (איך תקרא אישה רועה אם לא "רחל") ואם כן מותר לי לדמיין אותה איך שבא לי. ועם חצאיות המיני של בנות המזרחי, וודאי וודאי שהייתי נהנה לראותה על הגמל ברגליים פשוקות לרווחה. עכ"פ ליובל שקרלו ויתר חבר מרעיו אני קורא "עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים אם יהוה הוא האלוהים לכו אחריו ואם הבעל....."

ואת החזיר

מספר הודעות : 12

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Fri Aug 30, 2024 8:25 am

ואת החזיר,
אשמח להסבר יותר מפורט למה לדעתך הניסוחים שציטטת מן העמוד הראשון הם מוזרים.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי חדש מקרוב בא Fri Aug 30, 2024 12:24 pm

ואת החזיר כתב:לי אישית היה נראה כי רחל איננה אלא פרי דמיונו של הכותב (איך תקרא אישה רועה אם לא "רחל") ואם כן מותר לי לדמיין אותה איך שבא לי. ועם חצאיות המיני של בנות המזרחי, וודאי וודאי שהייתי נהנה לראותה על הגמל ברגליים פשוקות לרווחה. עכ"פ ליובל שקרלו ויתר חבר מרעיו אני קורא "עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים אם יהוה הוא האלוהים לכו אחריו ואם הבעל....."
מהשם לבד אין ראיה כ"כ כי אנשים אמיתיים רבים נקראו על שם בע"ח (וגם היום יש לא מעט). מ"מ ודאי שרחל כמו כל הדמויות המוקדמות במקרא נחשבות אצל החוקרים לדמויות דמיוניות, וזו גם דעת הוד כ"ק מרן (הובא בדרשותיו על פרשת השבוע), ועוד שמה שאמר שרלו זה פשט הכתוב, אלא שרצה לתלות את שרלו על אילן גדול. אגב, לדעת החוקרים גם לאה=פרה, ודלא כהפירוש המקובל שהשם משורש לא"י. אך קצת תמהתי, אם כבר נשים רכובות על בהמות זה מה שאתה אוהב, למה תדמיין את רחל דווקא בבגדים מכוערים ומוזנחים של מזרחניקית? הלא יש דוגמניות ידועות שהצטלמו עם סוסים וכיוונו יותר לסגנון היפה של חוה. גגל ותחי נפשך, ודמיין את מאמע רחל כאחת מהן.

חדש מקרוב בא

מספר הודעות : 23

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי אברך Mon Sep 02, 2024 6:22 pm

ואת החזיר כתב:לי אישית היה נראה כי רחל איננה אלא פרי דמיונו של הכותב (איך תקרא אישה רועה אם לא "רחל") ואם כן מותר לי לדמיין אותה איך שבא לי. ועם חצאיות המיני של בנות המזרחי, וודאי וודאי שהייתי נהנה לראותה על הגמל ברגליים פשוקות לרווחה. עכ"פ ליובל שקרלו ויתר חבר מרעיו אני קורא "עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים אם יהוה הוא האלוהים לכו אחריו ואם הבעל....."

פשוט חזיר

אברך

מספר הודעות : 2

משה זאב הכהן פעטש-געבער likes this post

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מנשה בן רבקה Fri Sep 13, 2024 1:07 am

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:ואת החזיר,
אשמח להסבר יותר מפורט למה לדעתך הניסוחים שציטטת מן העמוד הראשון הם מוזרים.
לי קצת מוזר משהו אחר. כידוע רבינו מוקיר ומשבח להרב קאפח ולהפרופ' שורץ על עבודתם ועל מידותיהם הטובות שהכיר באופן אישי, אבל בספרו לא רק שלא נזכר זה אלא נראה שלא מכבדם כ"כ (בלי קשר להחלטתו המוצדקת והמנומקת להשתמש בתרגום אבן תיבון).
מעניין אם באור הלבנה כאשר מן הסתם נזקק מדי פעם לפיהמ"ש הוא כן מעתיק מתרגום קאפח או שגם שם מעדיף את התרגומים הישנים

מנשה בן רבקה

מספר הודעות : 8

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics