יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

זאב וגנר, מאחוריך: מצוד אחרי תלמיד ישיבת 'מרכז הרב' ששרף ס' כפירותיו של הרמב"ם

Go down

זאב וגנר, מאחוריך: מצוד אחרי תלמיד ישיבת 'מרכז הרב' ששרף ס' כפירותיו של הרמב"ם  Empty זאב וגנר, מאחוריך: מצוד אחרי תלמיד ישיבת 'מרכז הרב' ששרף ס' כפירותיו של הרמב"ם

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Fri May 17, 2024 10:46 am

לפני שבוע, ביום ב' דר"ח אייר, באתי כרגיל לשמש לפני הוד כ"ק מרן שליט"א, ומצאתי שקית לבנה תולה על הדלת.

הסתכלתי מה בשקית, ומצאתי כי ירא-שמיים אחד הניח בה  עותק 'כפירותיו של הרמב"ם' שרוף ומפוייח.

השריפה התבצעה זמן קצר לפני כן, והספר היה עוד רטוב ממים שנשפכו עליו כדי לכבותה.

ירא-השמיים הקפיד כנראה כי השדרה החיצונית של הספר לא תישרף, כדי שיובן במה מדובר, אך הדפים כולם היו אפר מתפורר.

לא רציתי לצער את הוד כ"ק מרן שליט"א, אך ביודעי כי ברוח קודשו הוא ממילא צופה ומביט הכל בעיני הטהורות, נאלצתי לומר לו.

הוד כ"ק מרן שליט"א שחק מאד בשומעו, והראה לי שהספר השרוף נפתח בדף בו כופר המחבר בשם הרמב"ם במציאות רצון חופשי, ויהי לאות!

תוכלו לראות הסרטון בפוסט שהעלה אחי וראש, הרה"ג ר' נח געצל שליט"א, כאן:
https://www.facebook.com/share/v/9yLxBHpn6xMXp14F/?mibextid=oFDknk

אח"כ אמר לי הוד כ"ק מרן שליט"א, בראותו פני הקודרים:

אל תירא! שריפה זו אין בה לעורר חרון אף כמו שריפת תלמוד בתרא בידי הצורר זאב וגנר ימ"ש, ואל לך לחוש מז' באוקטובר נוסף וכו'. חדא, נקטינן: אין חרון אף בא לעולם אלא מפני שריפת ספר בכריכה קשה, ולא כשנשרף ספר בכריכה רכה. ועוד, ועיקר - שם היה השורף חרדי, ואלו יש במעשיהם לעורר חרון אף; ואילו בכאן השורף מכת התועים שקורין מסרחניקע"ס, ואלו אין מעשיהם מעלין ואינם מורידין ואין שריפתם כלום.

כשומעי דברי הוד כ"ק מרן שליט"א רווח לי, אך נתפעלתי מרוח קודשו האיך הכיר שהשורף עתה מכת מסרחניקע"ס הוא. לא נחתי ולא שקטתי והתחלתי תיכף בחקירת העניין.

והנה, אכן נודע הדבר: השורף הוא מסרחניק מטורף, תלמיד ישיבת מרכז הרב, או כפי שהיו קצת קורין אותה בשעתו, ישיבת 'מרכב הזב'. מדובר בצודרייטער שבעבר אף הטיל גלליו מדי פעם כאן, בפורום זה!

בשעות אלו מתנהל אחריו מצוד, והוא יוקע כאן בהקדם לעיני השמש. ואם כי דיבר הוד כ"ק מרן שליט"א בקודשו שאין מעשי מסרחניקע"ס ושריפתם כלום, להלקותו מיהא מיבעי.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 816

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics