יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו)

Go down

המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו) Empty המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו)

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Jul 11, 2022 11:53 pm

באתי הערב לפני הוד כ"ק מרן שליט"א, ומצאתיו מעיין באיזו חוברת וקורן מנחת.
הסתבר, כי אחד המסרחניקעס הריחניים והמבחילים ביותר בדורנו, החרד"לי הנאלח יואל קטן, פער פיו בגליון האחרון של 'המעיין' שלו נגד הוד כ"ק מרן שליט"א, אם כי אינו מזכיר שם שמו בפירוש.
מצורף צילום.

המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו) Screen16

בהמשך האשכול נתהה על קנקנו של חרד"לי מגעיל זה.

נערך לאחרונה על-ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער בתאריך Sat Mar 25, 2023 8:33 pm, סך-הכל נערך 3 פעמים

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 741

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

אליעזר מארקס likes this post

חזרה למעלה Go down

המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו) Empty Re: המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו)

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Tue Jul 12, 2022 2:59 pm

היכי דמי פרומער מסרחניק? יואל קטן: סיפורו של מתחרד"ל
פרק א

החרד"לי הנאלח יואל קטן, הינו חומץ בן יין.
אביו, ד"ר משה קטן, כתב ספר חשוב מאד, "אוצר לעזי רש"י". אני השתמשתי בספר זה כמה וכמה פעמים, והוא ממש מאיר עיניים.
עם זאת, יש יראי-שמיים וחולירות למיניהם שיש להם טענות גם על ספר כזה. נכד הנידה יהושע ענבל מעיד למשל, כי רבו, הדרעק דב לנדו, רואה ב'אוצר לעזי רש"י' "ספר מינות".
איזו "מינות" עשויה להיות בספר נפלא ותמים כזה?
את התשובה סיפק כבר דרויאנוב, מס' 1678:

כמה שנים עשה בנו של מלמד זקן בכרך גדול, ולבסוף שב לעיירתו הקטנה, לבית אביו. נסתכל המלמד בסנטרו של הבחור ואנחה שברה לבּו:
מי יאמר לו מה תעשה?
למחרת קם הבן משנתו, מזג כוס חמין, הוציא מילקוטו מברשת קטנה, שיקע אותה בקופסה לבנה וחזר ונתן לתוך פיו. נבהל האב ותפס לו בידו:
מה אתה עושה?
חייך הבן:
שיני אני מבקש לנקות.
רפתה ידו של המלמד הזקן ואמר:
הגידה נא לי, בני, כל הכּירכּורים הללו למה הם? לך והשתמד…

החרד"לניק המתועב יואל קטן נולד אפוא בבית רגיל, לאנשים דתיים נורמליים. מה עבר עליו אפוא בהמשך? כיצד התחרד"ל וסרח עד כדי כך?

*המשך יבוא*

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו) Empty Re: המסרחניק החרד"לי הנאלח יואל קטן פוער פיו ב'המעיין' נגד הוד כ"ק מרן שליט"א (מבלי להזכיר שמו)

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Tue Jul 12, 2022 7:09 pm

פרק ב

ובכן, שואלים אתם, כיצד יואל קטן, שנולד לדתיים נורמליים לגמרי, סרח והתחרד"ל עד כדי כך?
כדי לענות על כך לא היינו צריכים לפתוח במחקר בלשי. אשתו מספקת את התשובה, בכתבה במסרחניקתון 'בשבע':

"כשבעלי החליט להפוך לבן תורה, הוא התחיל לשנות בכל מיני דברים ממנהגי אביו. חמי קרא לו, והסביר לו עד כמה חשוב להקפיד על מנהגי אבות. הם החליטו להתייעץ עם הרב עמיטל זצ"ל, שחמי כיבד מאוד.
הרב כדרכו השיב לשאלה בסיפור: "פעם היה אדמו"ר חשוב שהלך לבית עולמו. אחרי השבעה התמנה בנו בכורו לאדמו"ר, ומיד הוא התחיל לשנות מנהגים – את צורת השטריימל, את שעות התפילה ועוד. ניגשו אליו זקני הרבנים ושאלו: 'רבי, למה אתה משנה ממנהגי אביך?'. אמר להם הרבי החדש: 'אני ממש לא משנה ממנהגי אבי. אבא שלי זצ"ל שינה ממה שאביו נהג, וכך אני נוהג בדיוק כמוהו'...".
השיב בעלי לרב עמיטל בסיפוק: " לא יכולת לתת לי תשובה טובה יותר, הרי גם אבא שלי שינה ממנהגי אביו!". שמח וטוב לב הוא בישר לחמי מה הייתה התשובה. חמי חייך, סבר וקיבל, ומעולם לא העלה את הנושא יותר".
עכ"ל.

השמעתם?

*"כשבעלי החליט להפוך לבן תורה, הוא התחיל לשנות בכל מיני דברים ממנהגי אביו"!*

האבא, הצדיק ד"ר משה קטן, מחבר 'אוצר לעזי רש"י' שאין כמעט לומד רציני שאינו נעזר בו, לא היה 'בן תורה'. הוא, לא עלינו, עבד כספרן. הבן, אותו שרץ סרוח, יואל קטן, ששום אחד מקשקושיו המשמימים בכל חייו אינו מגיע למאית התועלת שב'אוצר לעזי רש"י', הוא זה ש"החליט להפוך לבן תורה!" ולשם כך "נאלץ לשנות בכל מיני דברים ממנהגי אביו"!
במה שינה?
אולי האב היה תולה דגל ישראל ביום העצמאות על מרפסתו, ואילו הבן מחמיר לתוחבו בעכוזו?
האב הסתפק בדגל בשיעור רא"ח נאה, והבן מחמיר כשיעור חזון איש?
שמא ד"ר משה קטן לא נהג להיעמד בצפירת יום הזיכרון אם שהה אז בבית הכסא, ואילו הבן, החרד"לי המחמיר, מזדקף גם באמצע התרזתו?

ד"ר משה קטן, לאחר ששמע את פרפראות עמיטל, "חייך, סבר וקיבל, ומעולם לא העלה את הנושא יותר". הוא הבין איזה דרעק יצא לו הפעם, והתנחם בילדיו האחרים: זה אונקולוג, זו רופאת משפחה, זו מרצה, זו סופרת, וכן הלאה. נו - אז יצא גם  חרד"לי ריחני אחד. מה לעשות? אין שלמות בעולם.

ובאמת, ממסרחניקעס ש'נשרפו' והתחרדו, סבל הציבור החרדי רבות. רשימת חולירות שלמה יש לנו - מנתן זאב גרוסמן עד יגאל רוזן, משלום בער וולפא ועד יעקב סגל.
אמרו פמליא של מעלה לפני הקב"ה:
וכי זהו צדק? את כל הטינופת אתה לוקח ממגזר אחד, ושופך על המגזר השני? מה חטאו החרדים - וכי אין להם חולירות משלהם?
אמר הקב"ה:
חייכם! 'בן תורה' מתחרד"ל אחד אני משאיר אצלם, וכשייתן ריחו - עוד תבואו להתחנן לערוך חליפין, להחזיר אצל המסרחניקעס את כל ה'בני תורה' מהמשרפות ובלבד שייפטרו כבר מניחוחו של יואל קטן, ולא ישמעו לכם!

*המשך יבוא! בפרק הבא: כיצד מתחרד"לים?*

נערך לאחרונה על-ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער בתאריך Sun Mar 26, 2023 12:33 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Wed Jul 13, 2022 12:07 pm

פרק ג

רצונכם לעמוד על טיבו של מסרחניק דוחה זה, יואל קטן?

הרי לכם: אמור לי מי הם חבריך, ואומר לך מי אתה!

לא מצא מתחרד"ל מבחיל זה ביצה להתפלש בה, אלא זו של... דוד צבי הילמן שר"י!😅 ולא לחינם הלך זרזיר אצל עורב, אלא שהוא מינו.

כל מי שהכיר את הילמן, יודע מה הוא חשב על מסרחניקעס. איך הוא היה מוכן לסבול את ניחוחו של יואל קטן?

כנראה היתה לו סיבה טובה לכך. הילמן תהה על קנקנו של יואל קטן וזיהה חלאה אנושית בדיוק לטעמו, כזו הנדירה אף בגן החיות הבני ברקי. מין פרומאק מאוס וצדקני, תוצאה של תגובה כימית ייחודית המתקבלת רק מבישול ארוך ואיטי של גללי אדם מסרחניקיים בסיר לילה חרדי. מסרחישע פרומער, שיגיע לש.ז. אויערבאך עם שאלת חכם על שנה שיום אידם חל בה באחד מימי תענית בה"ב, בהם הוא צם בקביעות...

הנה, מתוך הספדו המשעשע של יואל קטן על דוד צבי הילמן שר"י:

"לפני כמה שנים, כשהציבור התורני-ציוני התחיל להיות מוכר יותר בקרב הציבור החרדי, והכינוי 'חרד"ל' התחיל להיות נפוץ, ביקש ממני הרב הילמן לתאר לו בדיוק מי הם החרד"לים, וצירף בדרכו הדקדקנית רשימה של שאלות: באיזה מוסדות לומדים החרד"לים ולהיכן הם שולחים את ילדיהם ללמוד, מהי צורת הלימוד שלהם, היכן הם מתגוררים, איזה ספרים הם מכניסים לביתם ואיזה לא, עם מי הם משתדכים, מה יחסם לציבור החרדי לסוגיו, ואף לאיזה בית כנסת ייכנס חרד"לי שיזדמן לעיר בני ברק וירצה להתפלל"...
עכ"ל.

😅😅😅😅😅😅

הדרעק הריחני הזה, יואל קטן, לא הבין כי ברשימת שאלותיו הארוכה התהלך הילמן סחור סחור. מה שבאמת עניין אותו, היתה השאלה האחרונה בלבד:

"לאיזה בית כנסת ייכנס חרד"לי שיזדמן לעיר בני ברק וירצה להתפלל?"

ולאחר שקיבל את האינפורמציה הרצויה, מיהר הילמן והזמין שלטים גדולים, עבור כל אותם בתי כנסת שסומנו על ידו:

"הכניסה בלבוש גרביים בלבד".

*המשך יבוא*

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Wed Jul 13, 2022 11:46 pm

פרק ד

הידעתם? גם על 'גדולים' של מסרחניקעס יש סיפורי 'מופתים'. ואחד ה'גדולים' הללו, מסתבר, הוא יואל קטן הריחני דנן.

כך מספרת עליו אשתו בהערצה, שוב - במסרחניקתון 'בשבע':

"לפני שנים, כשהיינו אברכים צעירים בישיבת שעלבים, הגיע אחד הבנים הביתה לקראת חצות. כבר מאד דאגנו לו.
ואז, כידוע, לא היו פלאפונים. כשבעלי שאל לפשר האיחור, השיב לו בני- אם אתה מתעכב עד חצות ללימודי מתמטיקה, תרד לארבע יחידות בבגרות. מתעכבים אך ורק לשם לימוד תורה. וכך עשה. בנינו גדל וצמח וזכה ללמוד תורה הרבה, והוא מלא וגדוש.
אז, זה היה נראה לי ממש מוגזם. הילד סך הכל למד המון גמרא, ואהב גמרא, והתמיד והצליח בלימוד, ורצה להשקיע גם במתמטיקה. אבל אביו חשב אחרת. לתורה יש כתר ששום מקצוע לא יוכל ליטול ממנה. היום, כשאני חושבת על זה, כנראה שמה שהיה שם הוא שבעיני בעלי, האדרת לימודי מתמטיקה על לימודי הגמרא, נדמתה לסוג של חטא העגל".
עכ"ל הסרוחה.

מסרחניקעס נאלחים ומבחילים שכמותכם,
הידעתם?
היה איזה ברנש, איוב, שהתפאר: "ברית כרתי לעיניי, ומה אתבונן על בתולה". אלו היו ה'מדרגות' שלו. והגמרא הקדושה מפטירה לעברו: עפרא לפומיה דאיוב! דאילו אברהם אפילו בדידיה לא אסתכל...

מסרחניקטע מטומטמת שכמותך - הידעת? לידך, ממש בסמוך, יש קהל גדול, מאות אלפי איש, המכונים 'חרדים'. והם צדיקים אפילו יותר מיואל קאקער שלך. שם לא לומדים בכלל מתמטיקה - לא חמש יחידות, לא ארבע, אפילו לא יחידה אחת... אז במה את מתפארת בדרעק האידיוט הזה, שגער בבנו המסכן: תרד לארבע יחידות? אלו ה'מדרגות' שלך, אשה פתיה? להתחרד"ל באת? המקור "טוב" בהרבה מהחיקוי העלוב והדהוי שלך. בתחרות הלויתן בגן עדן, אולי יישאר לחרד"לים ממוסרחים כמותכם הזנב, אולי העצמות...

בנך, בהמה גסה שכמותך, "גדל וצמח וזכה ללמוד תורה הרבה"? מישהו שמע בכלל על הפישער'ל הזה? בינתיים דווקא שמעו של חמיך, הצדיק ד"ר משה קטן, שלא היה 'בן תורה', ורחמנא ליצלן, בטח עשה בגרות חמש יחידות במתמטיקה - דווקא שמו וספרו ידועים לכל, אפילו לדב לנדו.

השרץ החרד"לי הנאלח, יואל קטן, מצא לבסוף את מנוחתו בפורום 'אוצר החכמה'. בכל כוחו הוא מנסה שם ללקק ולהתחנף לחרדים, אבל סורחן נעוריו לא מש ממנו. היהפוך מסרחניק עורו, וחרד"לי סורחנותיו? כשמגיעים ליוסף בן מתתיהו, למשל, ניעור הטינוף הציוני הישן, והמסרחניק יואל קטן מחרפו על שבמקום להתאבד עם יתר המטומטמים במערה, בחר בחיים "גלותיים" ברומא.

ובכל זאת, אולי יש תקווה. אולי עוד כמה וכמה שנים, לעת זקנה ושיבה, ישלים יואל קטן את המהפך בנפשו, ויהיה ל'בן תורה' אמיתי. אולי בסוף עוד יקנה גרביים.

*סליק*

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics