יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי

2 posters

Go down

הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי Empty הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sun Jun 30, 2024 10:26 am

הוד כ"ק מרן שליט"א קיבל לעריכתו בעד דמים יקרים הספר מאת ש.א. הורודצקי שיצא כעת, וחתם עליו בשמו.

ובאה בראשו הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א, כולה מחמדים וחיכה ממתקים בביזוי כמה 'גדולים', ממלך המסריח הלובביצ'י ועד הנבל אליהו דסלר.

עיינו עליו ותחיה נפשכם.

https://www.academia.edu/121544400/My_prolouge_to_the_book_From_the_Hebrew_Myth

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 816

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי Empty Re: הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי

הודעה על ידי חדש מקרוב בא Sun Jun 30, 2024 2:56 pm

כרגיל אצל רבינו, כשהוא מתאר אישים שמעריך נראה לפעמים שמדבר על עצמו. וזה עניין עמוק מאוד, ועמוק עמוק מי ימצאנו, סוד ה' ליראיו.

מכל מקום, הריני להודיע בשער בת רבים כי מתארגנת עצרת מחאה ותפילה וזעקה, צום ובכי ומספד, בעקבות דברי המשב"ק באשכול אחר לפיו ספרו הבא של רבינו "יצא לאור בתוך שנה מהיום", לאחר שכבר לפני חצי שנה ויותר השתמע שהספר בשלביו הסופיים!
עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ.
החל מהערב, התלמידים המזועזעים והנרגשים ישבו חגורי שק בשער המלך, ברחוב פנים מאירות בירושלים. שק ואפר יוצע לרבים.

חדש מקרוב בא

מספר הודעות : 20

חזרה למעלה Go down

הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי Empty Re: הקדמת הוד כ"ק מרן שליט"א לס' מן המיתוס העברי

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sun Jun 30, 2024 6:38 pm

כתב היד מוכן מזמן אבל כעת זה תלוי בהוצאה!

אני מקווה שהשבוע תהיה טיוטת חוזה. אני לוחץ בכל כוחי אבל בי תלויה הכתיבה, לא ההוצאה והפרסום.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חדש מקרוב בא likes this post

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי חדש מקרוב בא Sun Jun 30, 2024 8:10 pm

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:כתב היד מוכן מזמן אבל כעת זה תלוי בהוצאה!

אני מקווה שהשבוע תהיה טיוטת חוזה. אני לוחץ בכל כוחי אבל בי תלויה הכתיבה, לא ההוצאה והפרסום.

אולי מרן שליט"א יחשוף בינתיים חלק ממסקנותיו, למשל אם די ליאון כתב הזוהר כולו לבדו או רק את חלקו (כמדומני שהכל מסכימים שז"ח, רע"מ והתיקונים מאוחרים לו), ומה דעתו על דברי מרוז שנתחבר בהדרגה החל מהמאה הי"א.
וכן אם גילה דעתו הרחבה על הספרים הקדמונים שקרויים אצל החוקרים (ואצלם אינם בכלל 'קבלה', אבל אצל שלומי אמוני ישראל הכל עניין אחד כידוע) 'ספרות ההיכלות והמרכבה' - ע"י מי נתחברו ומתי.

חדש מקרוב בא

מספר הודעות : 20

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sun Jun 30, 2024 8:42 pm

חדש מקרוב בא כתב:
משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:כתב היד מוכן מזמן אבל כעת זה תלוי בהוצאה!

אולי מרן שליט"א יחשוף בינתיים חלק ממסקנותיו, למשל אם די ליאון כתב הזוהר כולו לבדו או רק את חלקו (כמדומני שהכל מסכימים שז"ח, רע"מ והתיקונים מאוחרים לו), ומה דעתו על דברי מרוז שנתחבר בהדרגה החל מהמאה הי"א.
וכן אם גילה דעתו הרחבה על הספרים הקדמונים שקרויים אצל החוקרים (ואצלם אינם בכלל 'קבלה', אבל אצל שלומי אמוני ישראל הכל עניין אחד כידוע) 'ספרות ההיכלות והמרכבה' - ע"י מי נתחברו ומתי.

הספר הוא פולמוסי (וליצני) בסגנון ר' יחיא קאפח זצוק"ל.
אינני מתיימר לבצע מחקר מקורי בקבלה. לפי דעתי זבל זה אינו שווה לחוקרו, ובזמן ובאנרגיה שמשקיעים בזה מוטב לעמול ולכתוב חידושים אמיתיים בגמרא.
אולי ישנם פה ושם חידושים מחקריים דרך אגב, אבל אין זו מטרת הספר.
אלא, מטרת הספר היא צורך הדור - גילוי ופרסום, לציבור הישראלי הרחב, בעברית מודרנית ובסגנון עכשווי, שהקבלה וכל תולדותיה הם עבודה זרה וגילוי עריות. ועל הדרך, כמובן, ביזוי 'גדולים' סיטוני.
בעניין מחבר הזוהר מקובלות עליי מסקנותיהם של גרץ וגרשם שלום. אינני נזקק כלל לשטויותיה של מרוז ודומיה. רק בהערה אחת ניהלתי פולמוס נגד חמור אקדמי אחד בן הזמן שטען שמכתב המעילי לא כוון נגד ס' הבהיר.
זלזול בספרות ההיכלות והמרכבה יש רק בפרק הראשון, ההיסטורי.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics