יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

ברוך משנה הבריות: החרד"לי המטורף 'הרב ד"ר' רועי הכהן זק

Go down

ברוך משנה הבריות: החרד"לי המטורף 'הרב ד"ר' רועי הכהן זק Empty ברוך משנה הבריות: החרד"לי המטורף 'הרב ד"ר' רועי הכהן זק

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Tue Nov 14, 2023 9:24 pm

אחת התופעות הדוחות ביותר שהתפתחה בישראל בעשרות השנים האחרונות היא החרד"לות. באשכול זה נעמוד על טיבה של בריה משונה העשויה להוות דוגמה טיפוסית לחרד"ליות, טירלוליה וסכנותיה. אף שללא ספק מדובר בטיפוס שהחולניות החרד"לית מגיעה בו לקיצוניות מטורללת במיוחד, פעמים רבות יש שדווקא הקצוות יש בהם ללמד על הכלל.

זר כי ייקלע למסדרונות 'מכללת ירושלים' בבית וגן, עשוי להירתע כאשר תצוץ מולו, ללא אזהרה מוקדמת, מפלצת חייזרית העונה לשם רועי הכהן זק. למעשה, הניחוח הנודף ממסרחניק-חרד"לי זה עשוי להביא את הזר אף למחשבה כי ה'מרנים' של הליטאים בשנות השבעים של המאה הקודמת, אליעזר שך ויעקב קנייבסקי, צדקו כשהטילו על 'מכללת ירושלים' את איסורם הידוע.

ובכן, הזר שלנו בוהה ביצור שלפניו ומנסה לגבש עמדה. רועי הכהן זק הוא עבדקן בעל פנים מוארכים לא נעימים, שיני ארנב, שיער אפור מגודל המונח על ראשו בצורה בלתי ברורה כמין פאה נכרית, פאות פרועות, ועל הכל - ניצוץ מטורף בעיניים. אך לא זה העיקר - מכוערים הרי יש הרבה. סימן ההיכר העיקרי של 'הרב דוקטור' רועי הכהן זק הוא התפילין שהוא מניח במשך כל היום, כולל בשעת הרצאותיו במכללה. "הרב דוקטור" בתפילין כל היום! אני בטוח שתופעה כזו לא התקיימה מראשית תרבות ה'רבנים דוקטורים' אצל הירש והיילדסהיימר והאורתודוקסים שלהם בגרמניה של המאה הי"ט ועד ימינו. ודווקא רועי הכהן זק, אשר דומה כי האיסור על הנחת תפילין בגוף לא נקי כאילו נכתב רק בגללו!

מוצאו של החרד"לי המסרחניק המטורף רועי הכהן זק, כפי שיכולים אתם לשער, ממשפחה של מזרחניקעס מצויים, שפויים. יצור מחליא זה בא לעולם ברעננה, ממעוזי הבורגנות המזרחניקית הישנה, הנורמלית. מעטים האנשים בגילו של רועי הכהן זק שנולדו חרד"לים. מגיפת החרד"ליות היא מחלה חדשה יחסית, שנגיפיה התחילו להתפשט באופן משמעותי לפני כארבעים שנה לכל היותר. אומרים שהחולה הראשון שבודד בו הנגיף החרד"לי הוא ברנש שעדיין חי בתוכנו והוא בשנות השמונים שלו, שלמה אבינר, אך רוב הלוקים במחלה קשה זו כיום הם צעירים הרבה יותר.

---

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 680
Join date : 30.12.18

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה