יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

"חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו

2 posters

Go down

"חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו Empty "חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sun Apr 26, 2020 1:16 am

* על מטהרי אויר, ועל אלו שגם מטהר אויר לא יעזור לצחנתם *

בימים האחרונים עקבנו כולנו אחר גורלו של אברהם ישעיהו הבר, שנדבק בנגיף הקורונה ומצבו הידרדר, עד למותו ביום שישי.
בין רבבות היהודים החולים והמתים מקורונה עורר בנו גורלו של הבר עניין מיוחד, בהיותו של הלה בעינינו סמל של נתינה, חסד, צדקה, אהבת אדם ואלטרואיזם. הבר הקים וניהל את עמותת 'מתנת חיים', שפעלה למען תרומת כליה לנזקקים שחייהם תלויים בכך - לכאורה נתינה טהורה שאין למעלה ממנה, פסגה של חסד של אמת וצדקה שלא על מנת לקבל פרס.
בלב כולנו נד שריר לשמע הידיעה על סופו הטרגי של הבר. בחייו היה בעינינו בחזקת קדוש, ובודאי אחרי מות קדושים אמור.
אולם ההקלטה שמפרסם כעת 'בחדרי חרדים' כ"ההקלטה האחרונה של הרב הבר", חושפת את פרצופו האמיתי של האיש, ואת פרצופו של ה"חסד" החרדי בכלל.
שמעו מה הוא אומר לבני ישיבתו, בתוך דברי 'חיזוק' בעניין משבר הקורונה:
"הקב"ה מטהר את האויר בעולם, ארץ ישראל התרוקנה מרבבות גויים, גם העובד הרומני שלנו חזר".
עכ"ל.
https://www.bhol.co.il/news/1095334
הנה עלה המסך, ונגלה פרצופו האמיתי, המתועב, של בעל החסד החרדי.
ישעיהו הבר, דרעק מטונף ונאלח שכמותך!
האם היית מסכים לקבל תרומת כליה מאחד מאותם "רבבות גויים", או שלמען טהרת האויר והגזים במעיך היית נמנע מכך?
האם לשיטתך הגויים מפריעים לטהרת האויר בארץ ישראל אך יש להם מקום בחו"ל, כמשנה ראשונה של היטלר שסבר להסתפק בניקוי אירופה מן היהודים ושילוחם למדגסקר, או שמא בסופו של דבר מקובלת עליך משנה אחרונה של היטלר, ואויר העולם כולו מוטב שיהיה נקי מן הגזע הלא רצוי?
ישעיהו הבר-היטלר, כה חבל לך על האויר הארצישראלי שנושם העובד הרומני שלך? העובד שעזב את מולדתו ומשפחתו ובמשך שנים הקדיש את כל כולו להחלפת שקיות הקטטר של אביך או לקינוח עכוזך שלך בין דיאליזה לדיאליזה, כדי שיוכל לשלוח לכלכל את הוריו הזקנים ברומניה, או לממן את לימודי ילדיו באוניברסיטה, בתקווה שעתידם יהיה טוב משלו?
גם לי היו תמיד עוזרות בית רומניות. כעת לשם שינוי יש לי עוזרת רומניה יהודיה, אך במשך השנים התחלפו אצלי ארבע עוזרות רומניות נוצריות. כולן נשות חיל, נשות עבודה מסורות, שתים מהן סבתות לנכדים, שטרחו בעבודה פיזית קשה בארץ נכריה כדי להרויח את לחמן ולתמוך במשפחותיהן. כל אחת מהן הייתי משאיר לבדה בבית מלא דברי ערך, מבלי לחשוש שתיטולנה פרוטה לכיסן. נאמנות ומסורות עד הקצה האחרון, וכשנאלצה אחת מהן לעזוב לרומניה בבהילות, דאגה עבורי משם למחליפה. לא אתה, הדרעק בן העם הנבחר ישעיהו הבר, ולא אף אחד מרבבות בטלני הכוללים הטחורנים הליטאים מסוגך, מגיע לקרסוליה של אחת מעוזרותיי הרומניות באנושיות, בנאמנות, במסירות, באהבת אדם.
יצא המרצע מן השק. העמותה שהקמת ופועלך למען תרומות הכליה לא נבעו מצדקה, מחסד, מנתינה, אלא מתקווה לנתח הלויתן השמנוני שתקבל בשכר זה אחרי הכל. אז הנה, אתה אוכל את זה עכשיו. אלוהים קיבל אותך, מיזנתרופ מגעיל שכמותך, ושילם לך מייד במזומן. ציווה על גבריאל להביא מגש עם לויתן, שור הבר, יין המשומר, והוסיף גם קערת צ'ולנט מ'הדר גאולה'. הושיב אותך לשולחן ווידא שאתה אוכל, והסתלק משם מייד בבחילה. עלה למרום קודשו, לשמוע תפילה מלב טהור מאחת מעוזרותיי הרומניות, כורעת על ברכיה בכנסייה שהקפידה ללכת אליה תמיד ביום ראשון, בפסחא, או בחג המולד, אז נמנעה מעבודה ושהתה בבית התפילה שלושה ימים רצופים.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 540
Join date : 30.12.18

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

"חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו Empty Re: "חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו

הודעה על ידי מאןדהו Tue May 05, 2020 11:41 pm

ללקק את האצבעות, אחרי פוסטים מעין אלו. (לגופו של עניין השיח החרדי עמוס בקלישאות. שבד"כ המצטטים לא מתעניינים במשמעותם. כך שאין מה לייחס משמעות לכל קלישאה שנאמרת.)
רק שיש לעיין, שלכאורה ישעיהו הבר אינו גדול כל כך, וקיי"ל אין מבזין אלא את הגדולים.

מאןדהו

מספר הודעות : 10
Join date : 06.01.20

חזרה למעלה Go down

"חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו Empty Re: "חסד" חרדי: ישעיהו הבר והעובד הרומני שלו

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Wed May 06, 2020 1:20 am

מאןדהו כתב:ללקק את האצבעות, אחרי פוסטים מעין אלו. (לגופו של עניין השיח החרדי עמוס בקלישאות. שבד"כ המצטטים לא מתעניינים במשמעותם. כך שאין מה לייחס משמעות לכל קלישאה שנאמרת.)
רק שיש לעיין, שלכאורה ישעיהו הבר אינו גדול כל כך, וקיי"ל אין מבזין אלא את הגדולים.

אכן קושיא חזקה, אך דבריו של הבר כה הכעיסו ואכזבו אותי, עד שדנתי כ'גדול'.

באמת חבל חבל, כי בחייו באמת הערכתי והחשבתי אותו כצדיק ואוהב אדם אמיתי. כמה כעסתי כשהציונים ימ"ש עצרוהו והטילוהו בבית כלא על שטותם שהעלילו עליו, ואמרתי לכולם שזה אות ומופת על גודל רשעותם שאינם מסוגלים להבין שיש אדם הפועל באמת רק למען צדקה וחסד ולא ממניע אישי וכו'.

והנה בא בדבריו אלו שאמר ערב מותו, וקילקל הכל, לקיים מ"ש כי אדם אין צדיק בארץ וגו'.

אבל בכל זאת חושב אני כעת, כי מאחר שגם עשה הרבה חסד וצדקה בחייו, א"א להחמיר עליו כ"כ לדונו בשל איזו שטות שאמר בימיו האחרונים, והבה נדונו לזכות שסתם קישקש לפי דרכו ממה שהוטמע בו מחינוכו החרדי, ולא באמת חשב על מה שאמר.

ותהי מיתתו כפרה על כל עוונותיו ובפרט עוון זה, ואם לא הועילה מיתתו לכפר, יבוא ביזוי זה שביזיתיו כאן על דבריו קבל עם ועולם וישלים כפרתו.

ומעתה מוכן הוא ומזומן לשכר הגנוז אשר עין לא ראתה, ובטוחני כי אף אם אחר שישתעמם בחברת הצדיקים בגן עדן יבקש העברה לאיזה ימים לג"ע המוסלמי, השי"ת לא ימנע טוב להולכים בתמים. זיעועכי"א.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 540
Join date : 30.12.18

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה