יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

* * * חגיגות שנה לפורום ביזוי גדולים * * *

Go down

* * * חגיגות שנה לפורום ביזוי גדולים * * * Empty * * * חגיגות שנה לפורום ביזוי גדולים * * *

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Wed Dec 25, 2019 1:11 pm

בעוד ימים ספורים, ב30 בדצמבר, תמלא שנה תמימה לפתיחת פורום ביזוי גדולים.

רשאים אנו להביט לאחור, ולחייך בסיפוק נוכח ההישגים העצומים. ביזינו כאן ללא חשבון, מכל הבא ליד. ליטוואקעס וחסידים, 'מרנים' ואדמו"רים, אשכנזים וספרדים, 'גדולים' וקטנים, חרדים ומסרחניקעס, דמויות שנויות במחלוקת לצד או"מניקים עלובים כמו שמואל וואזנר - הכל בכל מכל כל, ללא אפלייה.

ביוזמת חבר הפורום א.ר. נפתחו כאן גם אשכולות אאוטינג לחברי הפורומים החרדיים ברשת, ואף אלו זכו להצלחה גדולה. אני כשלעצמי נוטה אמנם להתעסק בעיקר עם 'גדולים' ולא עם סתם חרדים המפטפטים להם ברשת, אולם העיסוק האינטלקטואלי למדי ב'גדולים' ובתורתם כבד מדי עבור חרדים רבים, אשר בלשון המעטה, לא כולם הם למדנים גדולים. מבחינה זו מושכים אשכולות האאוטינג לפורום גם קהל עממי יותר, ודרך אגב נחשף קהל זה גם לביזוי ה'גדולים', שהוא מטרת הפורום העיקרית.

בתקופה האחרונה התרכזנו משום מה בביזוי מסרחניקעס, ובנושא זה יהיה גם הפרוייקט הראשון שנעלה לכבוד תחילת חגיגות שנה לפורום.

המסה המקיפה והמונומנטלית, "ודע מה שתשיב למסרחניק", העוסקת בעניינא דיומא - חנוכה, שוגרה לעשרה רבנים מזרחניקעס, כדי שיגיבו עליה. איתם, בחור הלומד ב"ישיבה ציונית גבוהה", הוטרד ממאמר "אנטי גאולי", "ודע מה שתשיב למסרחניק", שהראה לו חברו. איתם הנבוך פנה במייל לעשרה רבנים, וביקש מהם לעזור לו להתמודד עם ההרהורים המייסרים שצצו בו.

ואלו הם העשרה: שלמה אבינר, יוני לביא, חגי לונדין, יובל שרלו, משה ליכטנשטיין, יעקב מדן, יואל בן נון, יהושע שפירא, אליעזר מלמד, ובני לאו. איתם רצה לפנות לרבנים רבים נוספים, אולם רק את כתובות המייל של הללו הוא מצא באינטרנט.

שבעה מתוך העשרה הגיבו, ותגובותיהם, בליווי הערות, תתפרסמנה באשכול "ודע מה שתשיב למסרחניק". 

פרוייקט זה, אני מקווה, יהיה הראשון בין שורת פרוייקטים בשנה השנייה של פורום ביזוי גדולים. מי שיש לו רעיון לפרוייקט ספציפי, מוזמן להציעו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 540
Join date : 30.12.18

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה