יהדות בעידן המודרני
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה'

+2
ירוחםשמ
מקצהרגליים
6 posters

עמוד 1 מתוך 3 1, 2, 3  Next

Go down

אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה' Empty אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה'

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Fri Mar 29, 2019 6:12 pm

בהפשלת מכנסי חברי עצכ"ח כמובן נמשיך, אם כי ספק אם נגיע שוב לדרמה לוהטת כמו במעמד קידוש השם להפשלת מכנסי 'קעלעמר',  שמשך לפורום מאות אנשים והביא אותנו לקידמת הבמה האינטרנטית.

מכיון שכיום גלימת השחקן המרכזי במחשבת היהדות באינטרנט עברה מעצכ"ח לפורומים של אוצה"ח, הדין נותן שלא לקפח גם חלקם של אלו.

(עריכה: כאן כרגיל נרשום בקצרה ונמספר את הניקים הנחשפים בהודעות בכל פעם, והאריכות על כ"א מהם ימצא המעיין בהמשך האשכול).

1. איש ספר - בצלאל דבליצקי.

2. אוצר החכמה - משה דביר.

3. הקיק - המסרחי המחורד"ל יואל קטן המוכר מ'בשבע' ו'המעיין'.

4. בברכה המשולשת - חרד"לי מטורלל בשם רועי הכהן זק, בריה משונה בעלת תואר ד"ר שאף מרצה במכללת ירושלים של יהודה קופרמן.

5. תוכן - כאמור, מיודענו יהודה הרשקוביץ-שוטנג.

6. חכם באשי=חד ברנש - יעקב ישראל סטל, נוטריקון ס'לאנימער ט'ינופת ל'אסלה. "חוקר" 'תורני' ומהדיר ספרים. מפרסם גם מאמרים בכתבי-עת חרדיים. כתב על עצמו ערך ב'ויקיפדיה'.

7. נוטר הכרמים - מנחם נובוגרוצקי.

8. הקיד=יורה דעות=אדם קדמאה - האי שוטה בן שוטה יהושע בן צבי ענבל.

9. ברזילי - פרופ' אליהו אייזנברג מאוניברסיטת תל אביב.

10. גאולה בקרוב - ברנש חרד"לי בשם עמיחי כנרתי.

11. תוך כדי דיבור - איתם הנקין הי"ד, ואחרי מות קדושים אמור.

12. פלגינן - אחד חסר מוח בשם משה שוחט, פירסם מאמרים באיזהו מקומן.

13. הוגה ומעיין - יהודה זייבלד, והוא ניהו 'בןאישאחד' דעצכ"ח.

14. זאב ערבות - אחד בשם זאב וגנר ממונסי. הוא הנבל הידוע, שורף 'תלמוד בתרא', כמבואר באשכול אחר. נענש מן השמיים בגידול סרטני במוחו, ונקווה כי בקרוב נוכל לבשר בעניינו 'באבוד רשעים רינה'.

15. אברהם - ברנש בשם אברהם משה רוט.

16. פלוריש - מסרחניק ריחני בשם אריאל דוד.

17. הגהמ - ברנש אמריקאי בשם משה מימון.

18. סגי נהור - החב"די הנבל נחום קפלן (ראו אשכול נפרד עם תמונת פרצופו הטמא, שר"י).

19. בן מיכאל - גערער בשם יוסף מיכאל יוסקוביץ, עוסק בענייני ארכיאולוגיה ע"פ תורה (?) ומארגן כנסים ע"ז.

20. גביר - גבריאל יצחק רוונה, ספרן, מזרחניק שהתחרד בישיבת איתרי או משהו כזה, ונוטה להתחנף לחרדי הפורום.

21. אריק - האי שוטה אריה שטרן, מזרחניק, והוא ניהו 'בעל בעמיו' ו'אריק123' דעצכ"ח, עיין עליו.

22. בן ירושלים - יחיאל שטרנברג, ממאמיני ש. אויערבאך וכתב עליו איזה ספר.

23. דרומי - החב"די מענדי רייצעס מקרית גת.

24. יינן - החב"די מנחם ברונפמן, והוא ניהו יינן דעצכ"ח.

25. ש. ספראי - ברנש ליטאי בשם שמואל ברוך גנוט, ר"מ באיזו ישי"ק וכתבן ב'יתד נאמן'.

26. איש פלוני - האי שוטה רפאל שימל, ממלחכי פינכתו של ר"ש פישר.

27. קו ירוק - השטינקער בנימין קרלנשטיין מרח' אור החיים בקרית ספר. ליטאי קיצוני וחמום מוח במיוחד. הוציא איזה ספר על גבולות הארץ.

אנשים שכתבו מלכתחילה בשמם המלא:

1. עדיאל ברויאר - מחורד"ל אחד, מפרסם מאמרים וההדיר איזה ספר או ספרים של 'ראשונים' בהלכה.

2. עזריאל ברגר - חב"די, פירסם איזה ספר על הל' קיה"ח.

3. יואל שילה - תושב רכסים, חוזר בתשובה ליטאי. פירסם שורת ספרים בנושאים שונים, ומומחה לתוכנת 'וורד'.

4. נתן הירש - מזרחניק. עובד בספריה הלאומית ואחראי על הספרים התורניים שם, כשאת דפי השער של החדשים המתקבלים שם ע"פ חוק מעלה לפורום אוצה"ח שם.

נערך לאחרונה על-ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער בתאריך Sun Jan 22, 2023 10:16 am, סך-הכל נערך 39 פעמים

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 731

https://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה' Empty Re: אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה'

הודעה על ידי מקצהרגליים Sat Mar 30, 2019 9:29 pm

.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Mon Jul 19, 2021 1:27 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

מספר הודעות : 372

חזרה למעלה Go down

אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה' Empty Re: אשכול אאוטינג לחברי פורומי 'אוצר החכמה'

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sat Mar 30, 2019 10:57 pm

אני רציתי לכתוב את הצמד-לא-חמד הזה מיד במוצאי שבת, והנה הקדמתני.

האי שוטה נובוגרוצקי פירסם לאחרונה ספר שמאלץ על רבו שמואל אויערבאך, ואף בפורום שם הוא משתפך עליו רבות. כן האריך שם פעם על ר' אשר אריאלי מישיבת מיר שנובוגרוצקי הוא אחיינו. מן האשכול ההוא זכור לי משהו מצחיק במיוחד - תיאורו של נובוגרוצקי את הרהוריו של אשר אריאלי בעת שאריאלי רובץ תחתיו בדד בבית הכסא ומודה לבוראו על חסדיו עימו והפיכתו למג"ש של הדור... אילולא ראיתי לא האמנתי, טיפשותו של ליטאי שוטה עד היכן מגעת.

צריך לתת לינק אך אין לי כוח עתה.

אידך שוטה בן שוטה, יהושע בן צבי ענבל, כתב שם גם בניק 'יורה דעות' על שם ספרו המקושקש. משהו מעניין שאני זוכר הוא הגערות שזכה להן מדבליצקי על שבכרך הבלים אחר שלו, על התושבע"פ, פער פיו על הרבי מקאמרנא (מטורלל בפני עצמו).

כמובן, בעוד נובוגרוצקי הוא ממאמיני שמואל אויערבאך ענבל אדוק בשטיינמן, ואף כתב כמה יצירות אוויליות על דרכו של הלה ב'הנהגה'.

פעם אירע ביניהם המאורע המשעשע ביותר בתולדות הפורומים של אוצה"ח, כשנקלעו לקטטה פומבית ארוכה על רקע זה של שטיינמן-אויערבאך ותלשו זה את זקנו של זה לעין כל - אשרי עין ראתה זאת. נראה לי שנמחק.

לגבי מעלותיו של האי שוטה בן שוטה יהושע בן צבי ענבל, שנראה כי אתה ממעריציו - הבמה שלך ומבחינתי אתה מוזמן להספידו בחייו. אין מחיקות בפורום שלנו, למעט כשמדובר בעבירות על החוק או בחשיפת עניינים אישיים של אחרים, וכמובן להבדיל במקרה של זלזול בהוד כ"ק מרן שליט"א.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

אליעזר מארקס likes this post

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Sun Mar 31, 2019 1:10 am

אני לא חושב שהוא זה שכתב את היצירות על דרכו של הלה וכו' אלא אחיו, אבל אולי באמת זה הוא.
מעריציו זה תואר רחוק מאד ולא רלוונטי לכלום. האמת אודיעך שאין בליבי רגש הערצה לאף אדם כלל, ורק יש כמה מתימטיקאים/פיסיקאים נוחם עדן שכשאני נזכר בשמם ויצירותיהם עובר בי רגש של התפעלות, ועוד אחד החי עימנו היום ועיסוקו בתוכנה (לינוקס וgit), ותו לא מידי. את מה שיש לו אני מכבד, ואת מה שאין לו אני מבקר. להיסחף בביקורת ולא לשים לב ליכולות או להישגים שכן קיימים זו טעות-ביקורתית כאמור בדיוק באותה מידה של שבח מופרז. אמרת בזמנו שיש לך הרבה לנתחו וכו', ולכן שאלתי. כדי שאני - שתיאורו לא מנח לי בכיסי - אכתוב, עלי לשוב על כל המשניות (מאמריו הרבים, והספר שלו על תושבעפ, והרבה הודעות בעצכח) ולבסס בדוגמאות ולנתח לנתחים, ואינני עד כדי כך מזוכיסט. מסקנה אחת אני יודע נאמנה, במאמר שלו על בראון הוא צודק לדעתי לעניין סוגיא בכל מקום שבדקתי אחריו, ובדקתי את רובם המוכרע.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:20 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי ירוחםשמ Sun Mar 31, 2019 11:17 pm

אתם חושבים שאני בטלן?

בואו אראה לכם שגם אני יודע משהו.

'ברזילי' מאוצה"ח הוא פרופ' אליהו אייזנברג מאוניברסיטת תל אביב.

https://exact-sciences.m.tau.ac.il/profile/elieis

נא לא לחפש אצלי שגיאות כי בפורום הזה אני נותן לנכדי שיחיה לעבור על ההודעות לפני שאני שולח אותן.

התחלתי כאן התחלה החדשה, ואני לא רוצה שיצחקו על השגיאות שלי כמו בעצכ"ח וכמו הקאפו שלי בצריף.

מודה ועוזב

ירוחםשמ

מספר הודעות : 4

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Sun Mar 31, 2019 11:20 pm

נראה בחור כארז. איך אתה יודע שזה הוא?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Sun Mar 31, 2019 11:56 pm

ירוחםשמ כתב:אתם חושבים שאני בטלן?

בואו אראה לכם שגם אני יודע משהו.

'ברזילי' מאוצה"ח הוא פרופ' אליהו אייזנברג מאוניברסיטת תל אביב.

https://exact-sciences.m.tau.ac.il/profile/elieis

נא לא לחפש אצלי שגיאות כי בפורום הזה אני נותן לנכדי שיחיה לעבור על ההודעות לפני שאני שולח אותן.

התחלתי כאן התחלה החדשה, ואני לא רוצה שיצחקו על השגיאות שלי כמו בעצכ"ח וכמו הקאפו שלי בצריף.

מודה ועוזב

יפה ירוחם שאתה תורם לפורום ולא רק מתקוטט עם חברים אחרים.

ומה שהקשו מניין אתה יודע שזה הוא לאו קושיא היא דמסתמא שאבת ממקור המדע והחכמה בעניינים אלו דנהירין ליה שבילי האינטרנט כשבילי מיין שטעטאלע בעלז מיין היימעלע דארט ווו איך האב מיינע קינדערשע יארן פארבראכט וכו'.

אני חשבתי כי 'ברזילי' זה הוא מזרחניק וצ"ע אותו אייזנברג מה טיבו. בעל תשובה?

עכ"פ הדברים עולים היטב שהרי 'ברזילי' שם הינו בעל ידיעות רבות בחכמות ובמדעים ותמיד מושך לכיוון האקדמי והכללי אך נזהר (לעיתים רבות בצורה מעוררת רחמים) לא לאבד הגושפנקא החרדית שהוא משתוקק לה בפאתטיות. ומאידך גם דבליצקי ודביר שם זהירים בכבודו ולעיתים נושכים שפתותיהם.

אני התעניינתי בו בפרטות בגלל האשכול הזה:

https://forum.otzar.org/viewtopic.php?t=28244

ובכאן שקיל וטרי טובא עם האי שטיא משה דביר בדברים העומדים ברומו של עולם בחקירת אלוקות בשיטת הרשב"א בנמנעות וכו'.

ותמה תמה אקרא וליבי יהמה עליו ברחמים, האם לא ידע כי יש אלוקים בישראל, ויש נביא בישראל! ויש ע"ז ספר שלם מהוד כ"ק מרן שליט"א, ובאתר דעייל ירקא ליעול בשרא וכוורי ותחת הנעצוץ פטפטיא דלא טבין עם האי שטיא דביר יעלה ברוש ותחת הסרפד יעלה הדס מדברי הוד כ"ק מרן שליט"א בספרו הנורא.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 12:09 am

נו נו... לכאורה יוצא מהאשכולות שם שהוא מזרחניק ובוגר הר עציון.

רק זה חסר, שיראה כאן את אשכול הקינה...

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 12:18 am

אני דורש בו דומיא דעצמי. ממה נפשך, אם אני מכבד את הבנאדם לא יתמעט כבודו בליבי מחמת שיר וכיוצא (אלא אם יעשו דוקטורט ויראו באופן משכנע כמה עשרות סוגיות שבהן טעה ושיבש הלשון והסברא), ואם איני מכבד את הבנאדם א''כ אדרבה השיר מקודם בברכה. סוף דבר מילים לית בהו מששא ולא צריך להתרגש מהן בכלל לבד מהנאת הקריאה מטיב הסגנון והמקוריות וכו'. ואם יש טענות טובות לגופו של ענין שממעטות הכבוד אדרבה זה לתועלת ונתגלה שאין זה כבוד אלא טעות כמו הורו ב"ד ששקעה חמה ונגלתה.
ואמנם ידועה ההלצה שאמר מאן דהו 'הייתי צוחק, אבל זה הילד שלי', אבל זה דווקא בדבר המבזה בעצמותו ולא במילים לחוד.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 3:24 am

קצת ראיה לזה כי הוריו של הלה גרים בב"ב די קרוב לדבליצקי הסב, ומן הסתם הכירו מביהכ"נ שלו. וכן משמע בפורום שם שהכיר דבליצקי הסב ורוב ראשוני הפורום שם הגיעו לשם על בסיס זה.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 3:35 am

וידוע דקצת המסרחניקעס לוקקין לדבליצקי הסב מפני שטות נעוריו שציוה לומר הלל ביום ירושלים. והנכד בצלאל וכיוצא בו בושין בזה היום הרבה (וכן בוש בתמיכת אבי הסב בהגר"ש גורן זצוק"ל בנערותו) ועליהם הכתוב אומר חטאת נעוריי ופשעיי אל תזכור וגו'.

ולאחר מיתת דבליצקי הסב פירסם עליו האי חרד"לאה מסרחאה שלמה אבינר נקרולוג חנפני ב'סרוגים' ונטפל לילדות שהיתה בר' שריה וביישה את זקנתו. אני במקרה הייתי הראשון להגיב שם והקהיתי שיניו בתגובתי המתחלת 'אבינר, העתקת מוויקיפדיה?' והמסרחניקעס שם כעסו מאד, ע"ש ותמצא רוב נחת, ויהי לאות עד היום הזה.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 12:23 pm

מיימוני כתב:נו, ועכשיו מי ינחש מה היה הניק שלו בעצכח?

הקשית לשאול.

לאחד כזה מן הסתם היתה נוכחות מרשימה אבל ככל שאני חוכך בזכרוני איני מצליח למצוא מועמד מתאים.

אולי תיתן רמז?

והדבר ידוע דכל רז לא אניס לך ולטעמיה דר"מ אזילנא דקדריש בשמא ואף אנא קאמינא: אל תיקרי א.ר. אלא ארון רז כהאי ארונא דכולהו רזין מיטמרו ביה ולית דמגלי להו עד דפתח איהו גופיה.

וא"כ פתח פיך ויאירו דבריך ואדרבה עי"ז יבושו המפקפקים בדברי חכמים ומלעיגין 'מנין לך' ומסתמא ע"י מה שתכתוב עתה יתבררו הדברים כשלמה ויודו הכל: דרוש רבי, ולך נאה לדרוש! אילולא ראיתי לא האמנתי וכו'.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 1:35 pm

פלאי פלאים, שפתיים ישק!

אשרי הפורום שאתה שרוי בתוכו!

וצא וראה מכאן כמה גדולים דברי חכמים שכ' הר"מ בפ"ו מדעות דדרך האדם להיות נמשך בדעותיו ומעשיו אחר אנשי מקומו וכו'.

בעצכ"ח הוא מופיע כמו שהוא - גאה, בז לחרדים, וכו'.

ואצל דבליצקי - שפוף, כנוע, מתרפס... עד שטעיתי לחשוב שמדובר באיזה חוזר בתשובה.

אילולא נפתחו אשכולות האאוטינג אלא לשם הערה זו, דיינו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 2:03 pm

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:וידוע דקצת המסרחניקעס לוקקין לדבליצקי הסב מפני שטות נעוריו שציוה לומר הלל ביום ירושלים. והנכד בצלאל וכיוצא בו בושין בזה היום הרבה (וכן בוש בתמיכת אבי הסב בהגר"ש גורן זצוק"ל בנערותו) ועליהם הכתוב אומר חטאת נעוריי ופשעיי אל תזכור וגו'.

ולאחר מיתת דבליצקי הסב פירסם עליו האי חרד"לאה מסרחאה שלמה אבינר נקרולוג חנפני ב'סרוגים' ונטפל לילדות שהיתה בר' שריה וביישה את זקנתו. אני במקרה הייתי הראשון להגיב שם והקהיתי שיניו בתגובתי המתחלת 'אבינר, העתקת מוויקיפדיה?' והמסרחניקעס שם כעסו מאד, ע"ש ותמצא רוב נחת, ויהי לאות עד היום הזה.

הנה הלינק לכתבה ב'סרוגים' עם תגובתי:

https://www.srugim.co.il/266126-הרב-שריה-דבליצקי-זצל-הגאון-הגדול-העצמ

וראו זה פלא... אחת התגובות הזועמות לתגובתי שם היא מניק בשם 'רועי'. ונראה פשוט דהיינו אותו המסרחי המחורד"ל המטורלל השוטה רועי הכהן זק בעל הניק 'בברכה המשולשת' הנז' שהיה ג"כ ממלחכי פינכתו של דבליצקי הסב ואף פיטפט עליו בוויקיפדיה וכו'.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 2:37 pm

לבד מהימנותיה דמיימוני דידן השתכנעת בעצמך שהוא אייזנברג הוא ברזילי הוא מקסוול?
את ברזילי לא קראתי מספיק ואת פרטי אמירות מקסוול אינני זוכר, אבל התדמית שזכורה לי ממקסוול היא דמות שאי אפשר לה להיות בצלם דמות תבניתה באוצר החכמה בשום אופן. ומה שיישבת שמעמיד פנים אחרות כו' דוחק קצת דא''כ איתרע ליה הגילוי שהוא הוא.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 2:39 pm

כשציינת את הכתבה בפעם הקודמת, חיפשתי "פעטש געבער'' בגוגל ועלתה זו הכתבה בידי, וזולתה עלה גם לכאורה שיש לך פרופיל באוצר החכמה ויהי לפלא.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 2:44 pm

מקצהרגליים כתב:לבד מהימנותיה דמיימוני דידן השתכנעת בעצמך שהוא אייזנברג הוא ברזילי הוא מקסוול?
את ברזילי לא קראתי מספיק ואת פרטי אמירות מקסוול אינני זוכר, אבל התדמית שזכורה לי ממקסוול היא דמות שאי אפשר לה להיות בצלם דמות תבניתה באוצר החכמה בשום אופן. ומה שיישבת שמעמיד פנים אחרות כו' דוחק קצת דא''כ איתרע ליה הגילוי שהוא הוא.

קרא את כל התגובות וההוכחות ותראה שהדברים ברורים.

חוץ מזה שמיימונירוז נאמן עד לאחת ואחר דבריו לא ישנו ומכל דבריו עד היום לא נפלה שערה ארצה, ומה שאינו יודע אומר איני יודע ומה שאומר שיודע אין בו שמץ פקפוק, והיה נאמן אפילו בלא שום ראיה ואע"פ שהראשון באפריל היום איהו לא משני בדיבוריה.

וכ"ש שיש ראיות כנ"ל, ומסתמא אחר הבחינה והחקירה תהיינה העוד ראיות.

ואין שום תימה בזה שכופף ראשו לפני דבליצקי שם שהרי המצב שם ידוע.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 2:47 pm

לקרוא את התגובות וההוכחות כאן? ברזילי הוא אייזנברג זה נשמע הגיוני. אבל להגיד שברזילי הוא מקסוול (בין יהא זה אייזנברג ובין לאו) נראה חידוש גדול שזוקק הנמקה. מ''מ לצערי כיון שאין לי חשק לעבור על דברי ברזילי ועל דברי מקסוול ולחפש קוים דומים וכו' אז נחרץ גורלי לא לדעת מי הוא מקסוול אוי לי אללי לי איך אטעמה את אשר אוכל ואיך יערב וכו'.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 2:49 pm

מקצהרגליים כתב:כשציינת את הכתבה בפעם הקודמת, חיפשתי "פעטש געבער'' בגוגל ועלתה זו הכתבה בידי, וזולתה עלה גם לכאורה שיש לך פרופיל באוצר החכמה ויהי לפלא.

אכן היה, ופעם אף כתבתי שם (איני זוכר אם בניק זה או באחר) כשהתחילו לדון בספרו דהוד כ"ק מרן שליט"א (ואגב זה גם התלוצצתי מהם באיזה עניין אחר), והתחילו רינונים עד שאותו המסרחי הריחני רועי הכהן זק טען שהוא הוא... ומייד קמו צעקות עד לב השמיים, והאי שטיא משה דביר קיבל רגליים קרות ובפחדו אץ רץ למחוק ולחסום הכל. וכמדומה דנמשך העניין כולו ב' ימים.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 2:49 pm

מה עניין נאמנות כאן. אם יעיד מיימוני שכך אמר לו אייזנברג עצמו, ניחא. אבל כאן החשש הוא שמעיד בדדמי כלומר שסומך על מסקנותיו ותחושותיו בלי ביסוס מספיק טוב וכל נאמנות שבעולם אינה מועילה כאן. ושוב אכפול שאת דברי ברזילי איני מכיר מספיק ואת דברי מקסוול אינני זוכר חוץ מהתדמית הכללית שהצטיירה לי עליו (וכפי שנכתב כאן לעיל, גא וכו') ואולי באמת הדברים ברורים למעיין וברוך היודע

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים Mon Apr 01, 2019 2:50 pm

ולא הבחינו על פי שם הניק שבא להלקותם על פי הדיבור ולא להתחמם כנגד אורן של חכמים?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער Mon Apr 01, 2019 3:00 pm

מקצהרגליים כתב:ולא הבחינו על פי שם הניק שבא להלקותם על פי הדיבור ולא להתחמם כנגד אורן של חכמים?

חחחחחחחחחחח קושיא טובה שאלת.

אך כאמור איני זוכר אם זה היה ניק זה או אחר.

כי פעם פתחתי שם ניק רק כדי לשאול שאלה שהתעוררה אצלי לצורך כתיבת מאמרי על השגחה פרטית על בעלי חיים, כי זכרתי בזמנו אחר שאליעזר שך נפח את נשמתו קראתי ב'יתד' בתוך הפסטיבלים עליו שהאמין בהשגחה כזו, אבל לא זכרתי איפה, ובמאמר אקדמי הרי צריך מ"מ מדוייק. וחשבתי שמאמיניו של שך שם אולי ידעו. אבל אף אחד לא ידע, וסופי שהוצרכתי לילך לספריה הלאומית ולעבור שם במכונת המיקרופילמים גליל אחר גליל על כל ה'יתד' מיום שנמתח אליעזר שך על מיטת המסמרים בגהנום, גליון אחר גליון, עד שמצאתי את שאהבה נפשי וקבעתיו בהמאמר האמור לראות אור תוך כמה שבועות בהגיליון החדש של 'מורשת ישראל' של אוניברסיטת אריאל.

ואינני זוכר אם כן אם אז היה הניק 'פעטש געבער' ואח"כ ניק אחר או להיפך או שניהם באותו הניק, ומ"מ כיום הכל חסום.

חוץ מזה שלא בהכרח כולם שם כ"כ פיקחים להבין מייד משם הניק.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

עמוד 1 מתוך 3 1, 2, 3  Next

חזרה למעלה

- Similar topics