אשכול אאוטינג לחברי עצכח

עמוד 4 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

אשכול אאוטינג לחברי עצכח - Page 4 Empty Re: אשכול אאוטינג לחברי עצכח

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 12:58 pm

סבתא מרשה לך לצפות בסרטונים כאלה?

שליימלע (הוא לא גם 'אקדמאי'?) טיקוצ'ינסקי חשיב כמפורסם ואינו אאוטינג כלל כיון שבאופן כללי האדם מחוץ לארון לגמרי

מקצהרגליים

מספר הודעות : 325

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיימוני on Sun Mar 17, 2019 12:59 pm

והנה ווטו ידידינו היקר בתחילת דרכו הוירטואלית מגן בחירוף על המילרים
http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=115502&whichpage=&forum_id=771
ואיה ההווה אשר ייסיעך מילר יקר?
במקומו בא מתן המכנה עצמו ההווה
וה' יצילינו משגיאות ויראנו מתורתו נפלאות בזכות הוד כ"ק מרן שליט"א אלף המגן עליו תלוי כל כלי הזין כמו שייסד הפייט בקרובץ לפרשת זכור כאשר רבינו עצמו מעלה בזכורו ענין זה

נערך לאחרונה על-ידי מיימוני בתאריך Sun Mar 17, 2019 1:02 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

מיימוני

מספר הודעות : 67

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מיימוני on Sun Mar 17, 2019 1:01 pm

מקצהרגליים כתב:סבתא מרשה לך לצפות בסרטונים כאלה?

שליימלע (הוא לא גם 'אקדמאי'?) טיקוצ'ינסקי חשיב כמפורסם ואינו אאוטינג כלל כיון שבאופן כללי האדם מחוץ לארון לגמרי
לאחרונה נתבשרנו ע"י עודד בן עמי שאלהים הוא הומו, ועכשיו גם שליימלע, מי נשאר סטרייט (מלבד מרן שליט"א)?
ולגבי סבתא, לא זכרתי לשאול אותה, אני מייד שולח לה וואצפ אם היא מסכימה
והכל אם ירצה מרן שליט"א ואם יצטרפו עוד שניים מגדולי הדור

מיימוני

מספר הודעות : 67

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 1:05 pm

אגב לגבי מילר הנ''ל, לפני הרבה שנים הייתי בקשר עם אחד משה מילר שהיום הוא חזן (זה https://www.youtube.com/watch?v=tmcCMeZHmv8), ואף שהיה מקפיד לרמוז שיש לו דעות מיוחדות בהסבר הסוגיות וההלכות וגם בחקר אלוקות וכו', עם זאת הקפיד שבעתיים לא לדבר עליהם במפורש ובטח לא בפומבי. אני לא זוכר כרגע איך בדיוק רעב מיללער דער בורח לשוויץ הוא קשור למשה מילר הנזכר.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 1:13 pm

מה כוונתך שטיקוצ'ינסקי הוא כמו הבשורה של עודד בן עמי וכו'? אני רואה שהבנאדם נשוי ומחתן ילדים וכו'

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:31 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 1:15 pm

לפי וויקיפדיה ביידיש, הבורח הוא אחיו של החזן הבלגי בנימין מילר (והללו כותבים שמם 'מולר' דווקא).

https://yi.m.wikipedia.org/wiki/אהרן_מילער

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

מספר הודעות : 390

http://bizuygedoylim.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 1:28 pm

מקצהרגליים כתב:[דעת לנבון נקל וכן אישר לי 'הוא עצמו', שר' מתן.ה התכוון ב'דהפרזנט' לתיבת 'מתנה' לרמוז שמו וכו' ולא 'ההווה']

מה כוונתך שטיקוצ'ינסקי הוא כמו הבשורה של עודד בן עמי וכו'? אני רואה שהבנאדם נשוי ומחתן ילדים וכו'
דומני שמרן שליט''א אין דעתו נוחה מעניין של זכרים וזכרים וכו' אך אני לעצמי ממש מעניין לי את הכפכף כל השאלה המשעממת מי שוכב עם מי וכדומה. ובשלב מאוחר הבנתי שאני מופרש הרבה מכל ידידיי ההומואים, שהם מתרגשים ונאבקים כדי שגם הזוגיות שלהם תבוא בקהל כ''זוגיות לגיטימית'' ואילו אני ממש לא משמש בתיבת 'לגיטימיות' הנ''ל על דברים שהם בין אדמים לעצמם. ובכלל כל ההתייחסות של המדינה לתא-זוגי נראית לי מטופשת בהחלט (רווקים מפסידים מזה. אין שום הבדל רווק ורווקה זרים ובין שני רווקים הנשואים זה לזה. תמיכה בילדים היא עניין אחר) וצריכה להיפסק ואכ''מ.

ברשותכם הערות:

א. דיון על הומוסקסואליות והיחס אליה ניתן כמובן לקיים בנפרד באשכול אחר למעוניינים בכך ונא לא לסטות כאן מנושא האשכול.

ב. הוד כ"ק מרן שליט"א דיבר מעט עם ד"ר ש. טיקוצ'ינסקי הנז' עת ראהו בעיר המהוללה המבורג יע"א בארץ אשכנז.

ג. פשוט שש.ט. הנ"ל סטרייט גמור הוא והאי לץ 'מיימוני' התכווין להתבדח על כפל המשמעויות של 'אאוטינג' - חשיפת ניקים וחשיפת נטיה מינית.

ד. ושוב בקשתי שטוחה: חכמים היזהרו בדבריכם. אאוטינג ודיונים בהגותו או אי-הגותו של פלוני הם לגיטימיים. לעומת זאת ירידה לעניינים אישיים ועאכו"כ רמיזות מיניות אינה לגיטימית, ואף אינה מענייננו, ואינה שווה הסתבכויות שעלולות לבוא בעקבותיה. אם משהו מפורסם כבר ממילא - ניחא, אך אין להוסיף שום פירסומים חדשים.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 1:29 pm

אז החזן הנ''ל שהייתי מפלפל עימו מעט בסוגיות הוא אחיין של הבורח?
כתוב שם שווטו מפיץ את תורת מולר בפורום, אולי זכרוני החליד אבל לי זכור שווטו עוסק רק בחפירה והגדרה מחודשת של מילים, נושאי הפרשה, ועוד התבוססות במילים שקשורות לאלוהות. מהחזן הנ''ל הבנתי שתורת מולר העמוקה והרחבה מיני ים מקיפה גם סגנון הסבר מיוחד להרבה סוגיות והלכות. בכל פעם שפגשתי, זה היה הסבר שמרדקץ את הסוגיא לאיזה עניין פסיכולוגי או אנושי פשוט. אין ספק שיש יופי בדברים האלה, ותמיד צריך לקרב אל השכל, אבל הבעיה היא שזה שומט את הקרקע מתחת רוב פלפולי הראשונים והאחרונים גם יחד ולפעמים גם מתחת רגלי האמוראים. מי שלומד תורה כדי 'לחשוף את מה שנאמר בסיני' אולי ימצא טעם בהסבר טעמי דינים במנותק ממכלול ההלכות שלהם (בערך כמו טעמי המצוות של הרמבם), אבל מי שלומד את התורה שלפנינו, קרי הגמרא עם הפירושים המרכזיים, אין כל כך טעם בפירושים הפשטניים המרדקצים הנ''ל (למרות שכאמור נראים נכונים. דוגמה לצערי אין לי לתת בשלוף. סוף סוף חלפו שנים הרבה ונשאר לי רק הזיכרון והמסקנות ולא הפרטים)

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 1:32 pm

משה זאב הכהן פעטש-געבער כתב:
ד. ושוב בקשתי שטוחה: חכמים היזהרו בדבריכם. אאוטינג ודיונים בהגותו או אי-הגותו של פלוני הם לגיטימיים. לעומת זאת ירידה לעניינים אישיים ועאכו"כ רמיזות מיניות אינה לגיטימית, ואף אינה מענייננו, ואינה שווה הסתבכויות שעלולות לבוא בעקבותיה. אם משהו מפורסם כבר ממילא - ניחא, אך אין להוסיף שום פירסומים חדשים.
אמנם עניינים מיניים של אנשים אחרים הם נושא משעמם ביותר, אבל אין בו שום הסתבכות ולא חוסר לגיטימיות

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 1:47 pm

הפאזל מתחיל להתבהר ונערוך איפוא סיכום ביניים.

פורום עצכ"ח נוסד בידי משה מילר ואחיו יוסף, שהציגו עצמם כ"תלמידיו" של אביהם אהרן מילר והסתירו את קשר הד.נ.א. ביניהם.

לו נותר עצכ"ח כבמה לתורתו המוזרה של מילר לבדה הוא לא היה מעניין אף אדם בעולם חוץ מבני המשפחה המצומצמת הנז'. אני מסופק אם מילר עצמו מבין את הגיגיו המשונים, אך קרוב לודאי שאנשים אחרים לא היו טורחים על פיענוח אותו מלל משעמם.

אולם, אל המילרים נתחבר מלמד-דרדקי בני-ברקי שכינה עצמו 'מיימוני' ושמו חסוי לעת-עתה מטעמי רחמים על מקור פרנסתו. אותו מיימוני שיווה לפורום נופך אוניברסלי יותר והתחיל לעורר בו עניין מה.

עדיין, שמנוניותו הטרחנית של 'מיימוני' כשלעצמה לא היתה מעלה את הפורום לגבהים אליהם הגיע בעבר. מזלו של עצכ"ח היה החיבור עם 'סיינפלד', שזוהה כאן כזלמן י. סורוצקין מטלזסטון. סיינפלד זה ניחון בלשון וכתיבה עוקצניים, משעשעים ואטרקטיביים במיוחד, ומינויו בידי המילרים למנהל הוא שהביא לנסיקת עצכ"ח לאורך כמה שנים טובות, כמובן עד לדעיכתו וגסיסתו כיום.

אני מצפה מ'מיימוני' דהכא להמשך החשיפות. מיהו האי שוטה טיפש 'קעלעמר'? מיהו חולה הנפש 'שרפ', המציף את הפורום שם בהצעותיו לסירוס חרדים?

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 1:59 pm

אנסה את כוחי גם אני אם כי מן הסתם הפרוץ מרובה על העומד וכו

בתקופה הראשונה היו דיוניים פנים-מילריים שעניינו קבוצה מסויימת מאד, עם נסיונות (כושלים לדעתי) לעשות דיונים 'פילוסופיים' מעניינים. אחר כך הצטרף מיכאל אברהם ונוצרו בגדול שני ערוצים: ערוץ עם ניחוח פילוסופי שהובל בידי מציץ_ונפגע ואברהם, וערוץ חבדי בהובלת הלבן מסתברא/אתנחתא וחבריהם ומתנגדיהם. אחר כך מציץ_ונפגע הלך (אני מבין נכון שאתם לא מתרשמים ממציץ_ונפגע כמוני?! בחיי שלדעתי הוא הכותב המעניין והחכם ביותר שהיה בפורום הזה מעודו) וזה אצלי מסמן את תחילת דעיכת תקופת השיא של הפורום הנ''ל.

אציין שסורוצקין אכן ניחן בלשון משעשעת וכו' אבל החיסרון שלו הוא שלפעמים לקרוא אותו זה כמו ללכת פעמיים להצגה בתיאטרון.

באמת מיימוני, הב לנו את קעלעמר

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 9:07 pm

עיין במייל. מייל האתר לא עובד.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 9:39 pm

תגיד, יש מצב שגם פרוגרמי הוא אחד הניקים הרבים של ענבל?

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 10:54 pm

עברתי על קצת מהודעותיו ולא נראה לי אם כי כמובן אין לדעת.

בכלל נ"ל דהאי שוטה בן שוטה יהושע בן צבי ענבל משקיע עתה כל האנרגיה שלו בפורום בית ועד לחכמים שהקים ומאגד שם גם המסרחניק הריחני יואל קטן ודומיו. המכיר הינך מישהו משם?

נ.ב. אף שככלל האי שוטה בן שוטה יהושע וכו' הנ"ל בהמה הוא, ממליץ אני לקריאה על חוברת אחת שכתב על ראובן נדל שהלך מן העולם באופן טרגי. והיא לו באתרו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 11:05 pm

לא מכיר אף אחד מבית ועד לחכמים. בזמנו הגשתי לשם בקשת הצטרפות, ולא זרקו לכיווני חצי מבט משומש.

עברתי גם אני על קצת, נראה לי שהוא באופן חצי מודע משתמש בכל דמות בצורה קצת אחרת (עד שמגיע זמן והיא תופסת את הבימה והוא מגלה באותה דמות כל צפוניו עד שעובר מדיליה לדמות אחרת). תראה למשל כאן
https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2986666&forum_id=1364
לפי סוג המשפטים הארוכים, וסוג הידיעות וההתפרשות שלהן, וכמה מטבעות לשון, וגם סוג הרעיונות - אני נוטה לחשוב שהוא הוא. אני לא חושב שהוא בהמה, למרות שהוא פער פיו לבלי חוק כנגד הקודשים וכו' ויש לחוש בכמה מקומות שהוא ניסה להתריס כנגד רבינו כדי שרבינו יישתפוך חמימי ואז יבוא המנהל וימחק הכל וכו'. חסרונות יש לו - בהחלט. וכשהוא שולח ידו בעניינים מדעיים (כביכול הוא מבין בכל התחומים כולם) או אפילו בביקורת המקרא (שבזה הוא כנראה מבין יותר ממני) אז בד"כ משתבש. ובזמנו דה-פרזנט היה מבקר אותו היטב ולפי דעתי לא עמד שם כח הענבל להשיב כנגדו. והיה הפרזנט יורד לתוך גופי מגילותיו ומעלה מהם תורף העניין בבהירות ותוקף בטענות חזקות.  
אבל כשהוא מדבר בתוך הסוגיות, אז הוא מדבר לעניין. סוף סוף עיקר התמחותו היא בלימוד. אני עדיין זוכר לו את הפולמוס נגד בראון הלוך ושוב הלוך ושוב. בחיי שכמה וכמה ערבים ישבתי על הכיסא כתלמיד שקדן לקרוא את המאמרים שלו ולפתוח הספרים והחזו''א בפנים ולראות וכו'. ובכל מקום שבדקתי חשבתי שהוא צודק. ואני אדרבה, מחבב אני את השחצנים ואיני מחבב את הענוונתנים. וגם יש לו איזה מאמר שנקרא שמו 'שלוש מחלוקות בהלכה' או משהו כזה, ואף שיש שם כמה היפותזות תלושות וכו', מ''מ יש שם כמה ידיעות מעניינות שאינן מושגות אלא לאחד שישב על הכיסא כמו שצריך ולמד.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:32 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Sun Mar 17, 2019 11:20 pm

כבר מילתי אמורה שודאי יכול להיות שזה כן הוא ומאן מוכח.

וככלל יש לי מה לומר על האי שוטה בן שוטה יהושע בן צבי ענבל, אלא שאינו מטריד כ"כ את מחשבתי עד שארד להוציא זמני בניתוחו. ועוד חזון למועד אם יזדמן.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Sun Mar 17, 2019 11:35 pm

.

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:32 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 18, 2019 3:08 pm

עכ"פ עם אותו הפטפטן מיימונירוז לא תמות חכמה ולא אאוטינג ונמשיך בחשיפות בלעדיו, גם אם לא באותה רמה שהרי ברכלנות מי ידמה לו.

ניק נוסף של פרופ' שלמה זלמן הבלין מבר-אילן - 'הצפן'.

אמנם בעצכ"ח כתב בו מעט הודעות, אך בינן זו המשובחת מאד דלהלן:

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2461308&forum_id=19616

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 18, 2019 3:19 pm

ואף הניק 'דיסקקשיח' הוא להנ"ל.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 18, 2019 3:35 pm

אקרא בערב בעז''ה כי כבר ביטלתי די מזמן המלאכה היום. ואמנם הא דדיסקשיח ודגים נשמתא חד בתרי גופי הוא ידוע.
ומהו שביטלתי כ"כ היום, ידיד הודיעני שמיכאל אברהם כתב תורה פורימית, וביודעו שכל ענייני נונסנס למיניהם הם חביבים עלי מיהר לשלוח אלי הלינק. ומאד נהניתי הרבה טובא. ונתפלאו כל סובביי איתי במחיצתי דהא מול עיניי מונח מאמר וכו' וכולו מספרים ברצינות תהומית ומה זה שכה הפרזתי למלא פי שחוק. ולא שתו לבבם הטהור שעיני במסך הפלאפון היא לקרוא הך פלפולא שכתב אברהם (ואף שצריך מעט להחזיק ראש הנה זה לבסוף משתלם ביותר)

https://mikyab.net/%D7%91%D7%94%D7%9A-%D7%93%D7%A8%D7%A9%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%99%D7%94%D7%9D-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%95%D7%A8-205/#comments

נערך לאחרונה על-ידי מקצהרגליים בתאריך Wed Apr 03, 2019 2:33 am, סך-הכל נערך פעם אחת

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 18, 2019 5:35 pm

ואגב שנחשף כאן 'סיינפלד' ואותו מיימונירוז פער פיו על שקצה אחת ג'ניפר אניסטון וכו'.

באמת תמהני מה לו להביא מבורות נשברים כאשר יש לנו משלנו. דאותו סיינפלד להאמור נוצרה לו איזו שייכות לאחרונה - כמובן שלא באשמתו - עם נוקבא דקליפה דמיתקרייא קורין גדעון.

השתא דאתינן להכי לא אמנע מלהעיר מה שנתרעמתי טובא על אותה הנוקבא דקליפה. דקרא כתיב וראית את אחורי ופני לא ייראו ואיהי אזלא בתר איפכא. גילתה שוקה ולמעלה מזה מפאת קדים ואילו הצד הלא פחות מעניין לטעמי ביקשתי ולא מצאתי. וברוך המשיב לי אבידתי.

*** לאור הוראת מרנן ורבנן שליט"א מסירים אנו התמונה שהיתה כאן מחשש להכשלת הרבים בהוז"ל ח"ו. ותחתיה יושם קישור***

https://mobile.mako.co.il/entertainment-celebs/local-2018/Article-a3fc2c54a28c261006.htm

נערך לאחרונה על-ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער בתאריך Mon Mar 18, 2019 9:13 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Mon Mar 18, 2019 6:19 pm

ולא זו בלבד אלא דשלחתי מייל לאותו מיימונירוז ראשיתו דברי תוכחות וכיבושין על אשר שלח יד לשונו במשיח ה' הוד כ"ק מרן שליט"א וסופו דברי ריצוי ופיוסין בבחינת אם תשוב אלי תשוב.

דא עקא ומעשה שטן והמייל באתר שוב אינו עובד.

וא"כ נראה להדיא דמאת ה' היתה זאת להצילו להאי רשיעא 'קעלעמר' מהפשטת מכנסיו בפרהסיא ומשלם לשונאיו על פניו בעולם הזה להאבידם בעולם הבא במשכנתא כפולה ומכופלת הנה יום ה' בא כתנור וגו'. ולעומת זה הנך מילראי הם וסיינפלד יחדיו כנראה דבר טוב נמצא בהם וחס עליהם הקב"ה ליפרע מהם חטאתם מעט בעולם הזה לכבסם בנתר ולהרבות להם בורית למען יעלו לגנזי מרומים אחר ק"כ שנים בעמק הבכא טהורים ומזוככים ומזומנים לחופתם בגן עדן.

וא"כ בהדי כבשי דרחמנא למה לן ומה לנו להצטער בהפסקת החשיפות והכל בחשבון מדוקדק ליפרע מן הרשעים וליתן שכר טוב לצדיקים והנסתרות לה' אלוהינו וגו' ומאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי chouteng on Mon Mar 18, 2019 8:53 pm

כיהודה ועוד לקרא באתי אף אני אחר הוד כ"ק מרן שליט"א בקריאה של חיבה: שובי שובי השולמית, שובי ונחזה בך מחולת המחניים.

ואם כה העוויתי לפניך ידידי יקירי אהרן רחימאי עד שהפשטתני וחשפתני כך, לכל הפחות בל אשאר בדד במועדי ותעמיד לצידי אף להאי רשיעא 'קעלעמר' במכנסיים מופשלים, ועוד לפחות כמניין מן הפורום ההוא ונעמוד כולנו יחד כאחד פנינו אל הקיר חשופי שת עירום ועריה, ואז תתבטל למפרע בושתי דקיי"ל צרת רבים חצי נחמה.

ואם כה תעשה הרי מחול לך מחול לך מחול לך ומחיתי כעב פשעך וכענן חטאתך והרי אתה מזומן עימי במחיצתי לעלמא דאתי.

אמנם אם סוף כל סוף תקשה ערפך והלכת עימי בקרי, והלכתי אף אני עימך בחמת קרי. פנה אפנה אל הפרופ' אטקס ואל הפרופ' ברטל ושאר מאוריך ומוריך ונמתי להם ראו גידולים שגידלתם ומשורש נחש יצא צפע. ואף את נשמת במבי שלג ע"ה אעלה באוב ובכעסה על כי הרגזתיה ממנוחתה שמא תרד ותיטלך עימה ואז תראה ותיווכח בהשארת הנפש אשר שמת לבוז ותדע ותודה כי יש דין ויש דיין ואין העולם הפקר ח"ו.

ומסיימין בטוב ועד יום מותו תחכה לו אם ישוב וגו'.

הק' יהודה

chouteng

מספר הודעות : 3

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי מקצהרגליים on Mon Mar 18, 2019 9:26 pm

תמיהני עליך שוטנג מניין לך שמחיצתך לעלמא דאתי אית בה מששא? לכאורה הדברים נוטים שמחיצתך אינה נעשית אלא מגוד ולבוד ודופן עקומה ותשב בדד ותידום וא''כ להיכן ישוב ר' רוז אתמהה.

ואגב לעניין צרת רבים חצי נחמה וכו' הנה מזמן כביר עלה בידי לבאר בס''ד דתחילה רמינהי דתני חד צרת רבים נחמת שוטים ותני אידך חצי נחמה וי''ל לעולם חצי נחמה, ומי שסבור שזו נחמה שלמה שוטה הוא. גופא חצי נחמה וכי כיצד הלה עושה סחורה בצרתו של חבירו ומה עניין זה אצל זה. אמר ר' פלוני כיון שצרת רבים א''כ כל חד מבין לליבו של רעהו ויודע להלוך כנגד רוחו וגם מתקנים עצות כגון פסיכולוגים או תרופות או חופשות מהעבודה וכו' וכו' וכגון מי שחולה בצליאק הנה ערכו לפניו כל מיני מגדים במדפים מיוחדים ללא גלוטן, אבל מי שתהא לו מחלה משונה שאינו יכול לאכול דבר שנתעטף בניילון או בפלסטיק מאד יקשה עליו עסק החיים, ולא בגלל שזו מחלה קשה יותר אלא משום שנדירה וז''פ.

מקצהרגליים

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי משה זאב הכהן פעטש-געבער on Tue Mar 19, 2019 12:47 pm

מקצהרגליים כתב:אנסה את כוחי גם אני אם כי מן הסתם הפרוץ מרובה על העומד וכו

בתקופה הראשונה היו דיוניים פנים-מילריים שעניינו קבוצה מסויימת מאד, עם נסיונות (כושלים לדעתי) לעשות דיונים 'פילוסופיים' מעניינים. אחר כך הצטרף מיכאל אברהם ונוצרו בגדול שני ערוצים: ערוץ עם ניחוח פילוסופי שהובל בידי מציץ_ונפגע ואברהם, וערוץ חבדי בהובלת הלבן מסתברא/אתנחתא וחבריהם ומתנגדיהם.

לגבי הערוץ החב"די אני יכול לומר שאני חיסלתי אותו עם תחילת פעילותי בכתיבה שיטתית בעצכ"ח לראשונה בחורף 2008 בניק 'טרוקנינוס' ובניקים שונים אח"כ לאחר חסימות ומחיקות וכו'.

אנשי חב"ד מתהלכים נפוחים משטויותיהם ועשויים להרשים רק מי שאינו מכירם. כאשר הם נתקלים באחד המכיר את סורחנותיהם ונועץ סיכה בבלונם - בין אם זה שלמה זלמן הבלין המכירם חלקית, וכ"ש אני המכירם לפני ולפנים - הם נותרים חסרי אונים. הבלין מכיר את ההקשר הסוציולוגי שלהם ויכול גם להתמודד איתם בענייני הלכה, אבל אינו מבין דבר בפילוסופיה שלהם ('חסידות'). אני מכיר הכל ובקלות ארסק לפירורים קטנים כל חב"די שאפגוש.

יתר על כן: גם הבקיאים והממולחים בין אנשי חב"ד מכירים רק את תורתם הם ללא ההקשר היהודי שלה וא"צ לומר הפילוסופי הכללי. בטימטומם הנאיבי הם בטוחים שהפילוסופיה וחקירת אלוהות נולדה בחב"ד... כשהם נתקלים באחד המכיר את הקשרה הכללי של הגותם אין להם דרך להתמודד עימו ופיהם נסתם חיש מהר.

אנקדוטה משעשעת היתה לי עם האי שוטה 'הלבן'=שלום בער לוין מנהל ספריית חב"ד בניו-יורק. בהיותי בניו-יורק ב1996-1995 (בישיבת חיים ברלין) נזקקתי אגב כתיבת חידושיי הנוראים לשו"ת בית אפרים חלק חו"מ שמשום מה לא ניתן היה למוצאו באף אחד מה'אוצרות' של הישיבות ובתי הכנסת בבורו-פארק ובפלטבוש. בלית ברירה נסעתי לקראון-הייטס ומילאתי טופס השאלה בספריית חב"ד כדי לעיין בספר. כשהתחלתי להלקותו בעצכ"ח, פישפש האי שוטה 'הלבן' בייאושו ומצא בארכיונו הטופס הנ"ל בכתי"ק, סרקו ושלחו לי בתיבה האישית בתוספת איום שאם לא אחדול מלהצליף בו ישלח כתי"ק לאיבחון גרפולוגי... עד היום תרדנה עיניי דמעות צחוק בזוכרי זאת.

נאמר כמה מילים על האהדה בה התקבלו החב"דיים בעצכ"ח בשנותיו הראשונות של הפורום. האי טפשאה מ. מילר דאיתקרי 'וטו' אף פתח ל'הלבן' אשכול מיוחד לשו"ת בעניין חב"ד, ולא נתקררה דעתו עד שחרת בראשו כי האשכול הוא על דעת שאם ישתכנע מהם ייטבל בעצמו לחב"ד... אף סיינפלד הציניקן בדרך כלל ובפרט כלפי 'גדולים' ליטאים, התגלה כמארח חביב וכתב בחיבה על "הרבי מחב"ד נ"ע" וכיוצא (המלמד-דרדקי מיימוני לא הראה יחס יוצא דופן, כי מחלונו הצר המשקיף על המחראה הבני-ברקית היכרותו עם חב"דיים היא כשל אדם החולף על כלוב השימפנזים בגן החיות, ולא ניכנס עתה לנמשל מיהו האדם ומיהו השימפנזה).

מה סיבת פרץ האהבה הזה ממילרים ועצכ"חיים לאנשים הרחוקים מהם שנות אור?

לגבי מילר ניתן לומר בדוחק כי אולי חשב שימצא בפילוסופיית האלוהות של חב"ד מקורות לתורתו המבולבלת של אביו... אך מה לעניין סיינפלד ואחרים?

התשובה הפשוטה היא כמובן, שאהדתם של אלו לחב"ד נבעה בעיקרה משנאת המן. מילר הנרדף בידי המימסד הליטאי שנשלט אז בידי האינקוויזיטור השטני ברוך שמואל דויטש, וכן סיינפלד המלא שנאה לשלטון הרודנות והטרור של ה'גדולים' ומשמשיהם במחראה הליטאית בה ישב, גילו כביכול אחוות נרדפים עם החב"דיים.

זוהי כמובן טעות נוראה. הרי זה דומה לאזרחי המערב שגילו אהדה לסטאלין, כשהיטלר היה האויב המשותף. בענייננו, הרודנות הרוחנית והדיקטטורה המחשבתית בחב"ד, מאחורי מסכת 'אהבת ישראל' המתקתקה שלהם, גרועה בהרבה מזו של ה'מרנים' במחראה הליטאית.

לדוגמה: אצל הליטאים מקובל, לפחות באופן תיאורטי, שניתן לומר סברא למדנית הפוכה מאליעזר שך או מקנייבסקי הזקן בספריהם. אמנם גם שם צועדים לקראת האלהתם של אלו ודומיהם, אך אני רוצה לקוות שעדיין לא הגיעו לשם. אצל החב"דיים, לעומת זאת, דברי ה'רביים' הם כדבר האל ממש - הללו כאפיפיור אינם טועים לעולם. אחד המחזות הדוחים ביותר הוא לצפות בקבוצת חב"דיים יושבים, מלטפים את זקני התיש שלהם ו"לומדים" שיעור ב'ליקוטי שיחות' וכיוצא... גמרא, להבדיל אלף אלפי הבדלות, לא לומדים באותה רמת הכנעה, טימטום ודיכוי עצמי, כשם ש"לומדים" אלו את שטויותיו של הלה.

זה נבילה וזה טריפה, תועבת ה' גם שניהם.

משה זאב הכהן פעטש-געבער
Admin

חזרה למעלה Go down

עמוד 4 מתוך 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

חזרה למעלה